Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

472

Makyaj dünyasında hızla popülerleşen ve hemen herkesin kullandığı makyaj süngeri, ten makyajını en iyi şekilde yapmanıza olanak sağlıyor. Eğer siz de sürdüğünüz fondötenin cildinizle bütünleşmesini istiyorsanız mutlaka makyaj süngeri kullanmalısınız.

Kusursuz makyaj için makyaj süngeri

Birçok markanın çıkarmış olduğu ve farklı şekillerdeki makyaj süngerlerinin temel amacı ten makyajınızı daha iyi bir şekilde yapmak. Makyaj süngerinin ne işe yaradığını merak ediyor ve nasıl kullanıldığını öğrenmek istiyorsanız sizin için derlediğimiz yazımızı inceleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  İri Göz Makyajı Modelleri, İri Gözler İçin Makyaj Sırları

1Makyaj süngeri nedir?

Makyaj süngeri, kuru ya da nemli şekilde kullanılabilen ve fondöten, bb ya da cc krem gibi ten ürünlerini cilde en iyi şekilde yedirmeyi sağlayan bir araç. Fondöteninizin yüzünüzde maske gibi durmasını engeller ve cildinizle bütünleşmesini sağlar.

2Makyaj süngeri nasıl kullanılır?

Makyaj süngerini kuru olarak da kullanabilirsiniz ancak nemli olarak kullanıldığında çok daha iyi sonuç verir. Suyun altına tuttuktan sonra iyice suyunu sıktığınız süngerinizin üzerine fondöteninizi damlatın ve yüzünüze tampon hareketlerle yedirin. Ürünü kesinlikle cildinize yayarak değil ufak ufak tampon hareketlerle sürmelisiniz.

Mutlaka incele:  Yeşil Göz Makyajı İçin Öneriler

3Neden makyaj süngeri tercih etmeliyim?

Fondöteninizi parmak uçlarınızla ya da fırça yardımı ile uyguluyorsanız, cildinizde oluşan dalgalanma ya da fırça izinden şikayetçi olabilirsiniz. Makyaj süngerini kullanmanın en iyi yanı ten makyajınızın hiç yokmuş gibi görünmesini, kalın fondötenlerin ciltle bütünleşmesini ve dolayısıyla doğal bir makyaj yapmanızı sağlamasıdır.

4Yüzün hangi bölgeleri için uygundur?

Makyaj süngerleri genellikle aynı şekillerde üretiliyor. Süngerin yuvarlak kısmını yanak, alın, boyun gibi geniş bölgelere uygulamak için, sivri kısmını ise göz altları, burun kenarları gibi küçük bölgelere uygulamak için kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Makyaj Markaları Listesi

5Nasıl temizlenir?

Makyaj süngerinizi temizlemek için suyun altında makyaj temizleme jeli, bebe şampuanı ya da sıvı sabun kullanarak yıkamanız yeterlidir. Süngerinizin üzerinde bakteri oluşmaması için düzenli olarak yıkamalı ve 3 ayda bir süngerinizi değiştirmelisiniz.

Doğal Makyaj Teknikleri – Makyaj Yapma Teknikleri

Makyaj süngeri ile kusursuz makyajın en önemli özelliği doğal görünmesidir. Eğer siz de abartıdan uzak doğal bir makyaja ulaşmak istiyorsanız daha önce derlemiş olduğumuz Doğal Makyaj Teknikleri – Makyaj Yapma Teknikleri başlıklı yazımızdan fikir edinebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!