Masa Üstü Kalemlik Modelleri, Çeşitleri ve Yapımı

1625

Her geçen gün farklı tasarım ve modellerini gördüğümüz masaüstü eşyalardan biri de şüphesiz masa üstü kalemlik modelleri. Siz de evde kolayca kendi kalemliğinizi kendiniz yapmaya ne dersiniz?

Hem Değerlendirin, Hem Yepyeni Bir Kalemlik Sahibi Olun

Evde bulunan malzemelerle yapabileceğiniz kalemlik modelleri, hem yakın bir arkadaşınıza sürpriz hediye olacak, hem de belki de para vermeden bir kalemlik sahibi olacaksınız.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Yatak Odası Halı Modelleri

1En kolay kalemlik yapımı

Anneannenizin artık kullanmadığı ipleri mi var? Hemen alın ve masanıza yerleştirin. İsterseniz altı boş kalsın, isterseniz ufak bir karton parçası ile altını kapatın. Bundan kolay ve güzel bir masa üstü kalemlik olabilir mi size söyleyin.

2Pet şişelerini değerlendirin

masaustu-kalemlik-modelleri-yapimi-5

Çocukluğumuzdan itibaren birçok farklı etkinlik için kullandığımız pet şişeleri, masa üstü kalemlik olarak da işinize yarayabilir. İyi bir boya, sağlam bir taban ve dilediğiniz süs ile şişe olduğu bile anlaşılmayacak olan pet şişesini kurulamakla işe başlayabilirsiniz. Hemen ardından dilediğiniz bir yağlı boya ile renklendireceğiniz pet şişeyi, istediğiniz bir figürle süsleyebilirsiniz. Kolayca devrilmemesi için de tabanına yapıştıracağınız karton sayesinde uzun süre kullanıma uygun hale getirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Ankara Sihirbaz Kiralama Fiyatları

3Tuvalet kağıtlarının rulolarını atmayın

En basit masa üstü kalemlik modellerinden biri de tuvalet kağıdı ruloları ile yapılan kalemliklerdir. Bu kalemlikleri dilediğiniz malzeme ile kaplayabilir, dilediğiniz renkte süs veya figür ile süsleyebilir, istediğiniz adette hazırlayabilirsiniz. Yan yana ve farklı uzunluklarda hazırlayacağınız kalemlikleri, hem çalışma masanızda, hem de çocuklarınızın odalarında rahatça kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  İstanbul Kokteyl Organizasyon Fiyatları

4Eski çikolata kutuları yeni masa üstü kalemlik

Eve aldığınız her geri dönüşümlü kutunun başka bir şekilde kullanılabileceğini biliyor musunuz? Örneğin çocuğunuz için aldığınız bir çikolata kutusu, yepyeni bir masa üstü kalemlik olabilir. Veya bir gofretin plastik ambalajı, dağınık bir halde duran kalemliklerinizin yeni yeri olabilir. Yapmanız gereken temizliğini yapıp, istediğiniz boya veya kağıtlarla süslediğiniz kalemliği rengârenk kalemlerinizle doldurmak.

Kullanılmayan eşyaları hediye edinmasaustu-kalemlik-modelleri-yapimi-6

Evde kullanmadığınız ama atmaya da kıyamadığınız ne kadar bardak veya kupa varsa hediye etmeye ne dersiniz? Güzel bir yağlı boya sonrası alacakları hale siz bile inanamayacaksınız. Arkadaşınızsa el emeği bu hediyeniz için size müteşekkir kalacak. Dilerseniz, Ofis Ortamı Nasıl Eğlenceli Hale Gelir? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

masaustu-kalemlik-modelleri-yapimi-2 masaustu-kalemlik-modelleri-yapimi-7 masaustu-kalemlik-modelleri-yapimi-9

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!