Birbirinden Güzel Mutfak Dolabı Boyama Örnekleri

2291

Mutfağınızı renklendirmenin birçok yöntemi vardır. Bu yöntemlerden bazıları size oldukça pahalıya mal olabilir. Eğer mutfak dolaplarınızın renginden sıkıldıysanız mutfak dolabı boyama, az maliyetli olacaktır.

Mutfak Dolabı Boyama İçin Harika Öneriler

Mutfak dolaplarınızı değiştirmek, mutfağınızı yenilemenin en iyi yollarından biridir ancak dolap yenilemek pahalıdır. Bunun yerine mutfak dolabı boyama daha az maliyetli ve kolay olacaktır. Doğru boyaları ve renkleri bulduğunuzda mutfağınız yenilenmiş bir görünüme kavuşacaktır.

Mutlaka incele:  Modern Kahve Fincanı Modelleri

1Soluk Mavi Dolaplar

Mutfağınız aydınlık ve genişse dolaplarınızı soluk mavi renge boyayabilirsiniz. Mat renkler dolabınıza vintage bir görüntü katacaktır ancak eğer mutfağınız fazla ışık almıyorsa, karanlık bir görüntü oluşabilir. Ayrıca mutfağınızın kalan tasarımında koyu renklerin hakim olmaması da önemlidir.

2Gri Renk Mutfak Dolapları

Gri renk mutfak dolapları, mutfağınıza modern bir görünüm katacaktır. Özellikle mutfağınızın geri kalanında açık renkler hakimse bu renk dolaplar çok şık durabilir. Mutfak tezgahınızın açık renkte olması bile dolaplarınızı griye boyamanız için yeterlidir.

Mutlaka incele:  Küçük Mutfak Dekorasyonu

3Siyah Mutfak Dolabı Boyama

Eğer isterseniz mutfak dolabı boyama için dolaplarınızı siyah renge de boyatabilirsiniz. Mutfağınızda siyah renk dolaplar kullanmak istiyorsanız mutfağınızın geri kalanı yukarıdaki görseldeki gibi açık renkte olmalıdır. Ayrıca mutfağınızın iyi ışık alması ve güzel ışıklandırılması da oldukça önemlidir. Eğer isterseniz mutfak dolaplarınızın kulplarını beyaz renge boyayabilirsiniz.

4Lacivert Renk Dolaplar

Mutfağınızda koyu renk dolaplar olmasını istiyorsanız ancak siyah renge boyatmaktan çekiniyorsanız lacivert de güzel bir seçenek olabilir. Eğer isterseniz dolapların dışında kalan ahşap yerleri doğal renginde bırakabilir ya da koyu ahşap renge boyatabilirsiniz ancak bizim tavsiyemiz koyu ve açık renkleri bir arada kullanmanızdır.

Mutlaka incele:  Vintage Mutfak Dolabı Modelleri

5Kırmızı Mutfak Dolabı Boyama

Kırmızı renkten hoşlanıyorsanız mutfağınızdaki dolapları kırmızı renge de boyayabilirsiniz. Koyu kırmızı renk mutfağınızda şık durabilir ancak eğer parkeleriniz koyu renkteyse, koyu renk mutfağınızı biraz boğucu gösterebilir. Eğer parkeleriniz koyu renkse ancak yine de kırmızı renk kullanmak istiyorsanız, mutfak dolabı boyama işinize yarayacaktır ve açık kırmızı renge de boyayabilirsiniz.

Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri Önerileri ve Fikirleri

Mutfağı renklendirmenin en iyi yolu mutfak dolabı boyama olsa da çoğu kadın dolaplar için beyaz rengi tercih ediyor. Eğer siz de beyaz dolapları seviyorsanız Beyaz Mutfak Dolabı Modelleri Önerileri ve Fikirleri isimli yazımızdan dolap modellerini inceleyebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!