Nişan Tepsisi Modelleri ve Yapımı

Birbirinden güzel nişan süsleri fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

1916

Nişan hazırlığı içerisinde önemli bir yere sahip olan nişan tepsisi hazırlığı, sunum açısından en özenilmesi gereken kısımlardan biridir. Hem hazır olarak alabileceğiniz hem de kendiniz yapabileceğiniz birçok farklı nişan tepsisi modelleri vardır.

En Güzel Nişan Tepsisi Modelleri

Farklı modellere sahip nişan tepsileri arasından seçiminizi yapabilir ya da kendi zevkinize ve isteğinize göre dizayn edebilirsiniz. İşte en çok tercih edilen nişan tepsisi modelleri ve yapımı hakkında birkaç ipucu.

Mutlaka incele:  Nişan Masası Süsleme Malzemeleri, Örnekleri ve Fikirleri

1Nişan Tepsinizi Kendiniz Yapmak İstiyorsanız…

Öncelikle nişan tepsinizi kendiniz yapacaksanız, almanız gereken birkaç malzeme bulunuyor. Bunlar, sade ve süslemesi olmayan bir tepsi, kuru yaprak süsü, kurutulmuş ya da taze çiçek, silikon tabancası, kurdele, boncuk ve diğer süslemeler. Bu malzemeleri kullanarak dilediğiniz konseptte nişan tepsileri elde edebilirsiniz.

2Aynalı Nişan Tepsisi Modelleri

Nişan alışverişi yapacağınız birçok yerde bulabileceğiniz aynalı nişan tepsileri, gelin adaylarının en sık tercih ettiği tepsi modelleri arasında yer alıyor. Altın ya da gümüş renkli aynalı tepsiler hem şık hem de elegan bir görüntü veriyor. Aynalı tepsinin kenar süslemelerini de kendiniz yapabilirsiniz. Silikon tabancası yardımıyla inci boncukları tepsi kenarlarına dizerek hoş bir görünüm yaratabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Söz ve Nişan Kurabiyesi Modelleri

3Gümüş Nişan Tepsisi Modelleri

Gümüş nişan tepsileri yıllardan beri hemen herkesin tercih ettiği tepsilerden biri. Gümüş renkte şık bir tepsiyi isterseniz sade bir şekilde kullanabilir isterseniz de renkli çiçeklerle süsleme yapabilirsiniz.

4Modern Nişan Tepsisi

Seçimini modern modellerden yapmak isteyen gelin adayları da sade ve şık tepsi modellerini tercih edebilir. Dantel detaylı tepsiler genellikle hoş bir görünüm katabilir. Dilerseniz sade bir tepsi satın alıp üzerine kendiniz dantel yapıştırarak kendi nişan tepsinizi oluşturabilirsiniz. Beyaz kurdele ve inci boncuklar da süsleme için ideal olabilir.

5Yuvarlak Nişan Tepsisi

Daha gösterişli bir nişan tepsisine sahip olmak istiyorsanız yuvarlak modeller tercih edebilirsiniz. Yuvarlak ve etrafı taşlarla süslü bir nişan tepsisi oldukça şaşaalı bir görünüm verebilir.

6Çerçeveli Nişan Tepsisi

Kenarları bir çerçeveyi andıran tepsiler de son dönemde oldukça moda. Pembe, mor, kırmızı gibi farklı renklere sahip olan bu tepsilerin orta kısmı aynadan da oluşabiliyor. Renkli tepsiler çiçek ya da boncuklarla süslenerek çok daha göz alıcı bir şekle sokulabiliyor. Siz de yapay ya da gerçek çiçeklerle şık bir çiçekli nişan tepsisi modeli yaratabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Çikolata Tabağı Süsleme Örnekleri

7Makas Süslemeli Nişan Tepsisi

Nişan tepsilerinin görünümünü tamamlayan makas süslemesi de son dönemde tercih ediliyor. Makasınızı tepsiyi süslediğiniz malzemelerle süsleyerek şık bir görünüm yaratabilirsiniz. Aynı şekilde kalpli, gelin-damat figürlü minik biblolar da nişan tepsisini güzel göstermek amacıyla kullanılan detaylar arasında yer alıyor.

8Kalpli Nişan Tepsisi

Son dönemde yuvarlak ya da dikdörtgen şekillerinde yanı sıra kalp şeklinde tepsiler de bir hayli popüler. Etrafı incilerle süslenmiş sade ama şık bir kalp tepsi de nişan tepsisi olarak iyi bir seçim olabilir. Dilerseniz, Kütük Nişan Tepsisi başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!