Nişan Tepsisi Nasıl Süslenir?

Birbirinden güzel nişan süsleri fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

6659

İster hazır tasarımlardan birisini seçin, isterseniz de kendi nişan tepsinizi süsleyerek özgün bir tasarım yaratın nişan tepsisi nasıl süslenir konusunda hazırladığımız yazımız ve önerilerimiz işinize çok yarayacak.

Nişan Tepsisi Nasıl Süslenir? Süsleme Fikirleri

Nişan tepsisi nasıl süslenir sorusunun birçok cevabı ve süsleme modeli bulunsa da genel anlamda süsleme adımları benzerdir. Bu nedenle size nişan tepsisi hazırlama konusunda yardımcı olacağız.

Mutlaka incele:  Nişan Pankartları Yazıları Ve Örnekleri

1Nişan Tepsisi Süslemesi İçin Malzeme Önerileri

Süsleme kısmında boncuk, taş, dantel, kurdele, sutaşı, yapma çiçek aklınıza gelecek her türlü obje tasarıma göre kullanılabilmektedir. Nişan tepsisi nasıl süslenir diye düşünüyorsanız ilk işiniz neyi nerede kullanacağınıza karar vermek olacaktır.

2Süsleme için kullanılacak tepsinin seçimi

Standart dikdörtgen şeklinde tepsi kullanabileceğiniz gibi aklınızda bulunan tasarıma göre yuvarlak, kare, kenarları oymalı veya kalp şeklinde bir tepsi kullanabilirsiniz. Şeklinden ziyade seçeceğiniz tepsinin büyüklüğü içine koyacaklarınızı taşıyacak kadar olmalıdır.

3Tepsi kenarlarının süslenmesi

Aklınızda bulunan tasarıma göre nişan tepsisi nasıl süslenir diyorsanız, ilk olarak nişan tepsisinin kenarlarını süsleyerek işe başlamanız gerekmektedir. Kenar süslemesinde boncuklar ve pırlanta benzeri taşlar kullanılabileceği gibi, kumaş, kurdele ya da sutaşı geçirilerek de süsleme yapmak mümkündür. Bazı tasarımlarda pırlanta taş ve yapma çiçek buketlerinin birlikte kullanıldığı tasarımlar da yapılmaktadır.

Mutlaka incele:  Söz Çikolatası Modelleri

4Aynalı Nişan Tepsisi

Son zamanlarda aynalı aksesuarlar oldukça ön planda. Nişan tepsileri de bu trendden nasibini alıyor. Yuvarlak şekilde kestireceğiniz bir aynanın üzerini istediğiniz aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.

5Nişan makasının süslenmesi

Nişan tepsisi nasıl süslenir anlatımının en önemli adımlarından bir tanesi de makasın süslenmesidir. Makasın süslenmesi tepsi kenarında yapılan süslemeye uygun olarak yapılmaktadır. Eğer tepsi kenarında pırlanta taşlar kullanılmışsa makasta da aynı süsleme yapılır. Makasa mutlaka kurdele ya da dantel şeritten fiyonk kullanılmaktadır.

6Nişan tepsisine hoş aksesuarların eklenmesi

Nişan tepsisi tasarımınızın daha hoş görünmesi için farklı şık aksesuarların tepsiye yerleştirilmesi harika görüntüler yaratmaktadır. Bir demet yapma çiçek buketi ya da lavanta kesesi tepsinize çok hoş bir hava katacaktır. Bazı tasarımlarda çerçeveli cam aynalara çiftin isimleri yazdırılarak tepsiye eklenmektedir. Nişan tepsisi nasıl süslenir denildiği zaman aynı şekilde tahta ya da alçı kuş figürleri kullanılan diğer hoş aksesuarlardandır.

Mutlaka incele:  Nişan Yeri Süsleme Malzemeleri, Örnekleri ve Fikirleri

7Nişan yüzüklerinin süslenmesi

Nişan yüzüklerinin tepside oluşturduğunuz tasarıma uygun halde süslenmesi gerekmektedir. Öncelikle tepsi kenarlarını süslediğiniz malzemenin aynısını yüzük kutularının süslenmesinde de tercih etmeniz daha şık olmaktadır. Bunun için yine tasarıma bağlı olarak pırlanta taş, kumaş ya da boncuk süslemelerinin benzeri yüzük kutularında kullanılmalıdır.

8Farklı nişan tepsisi alternatifleri

Nişan tepsisi nasıl süslenir sorusunu yanıtladıktan sonra farklı nişan tepsisi modellerini sıralayabiliriz. Nişan tepsisi modelleri arasında yaratıcı çizimlerle yapılan bu tarz farklı bir model de tercih edebilirsiniz.

9Ya da çiçek detaylı bir nişan tepsisi…

Her şeyde olduğu gibi nişan tepsilerine de çok yakışıyor çiçekler. Kadife tepsinin kenarını çiçek parçalarıyla süsleyebilirsiniz.

10Minik figürler kullanabilirsiniz

Nişan tepsisinde minik figürler de kullanabilirsiniz. İncili süslemelerin arasına minik gelin ve damat figürleri koymak oldukça hoş duracaktır.

Nişan Tepsisi Modelleri ve Öneriler

Genel anlamıyla nişan tepsisi nasıl süslenir adım adım anlattıktan sonra sizlere birkaç örnek sunmamız aklınıza gelecek süsleme fikirlerinin çeşitlenmesinde yardımcı olacaktır. Aşağıdaki nişan tepsisi modelleri en hoş tasarımlardandır. Bunun dışında konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için ‘Nişan Tepsisi Modelleri ve Yapımı’ başlıklı konumuza göz atmanız sizin için yararlı olacaktır.

Nişan Tepsisi Modelleri-8 Nişan Tepsisi Modelleri-4

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!