Nişantaşı’nda Nereye Gidilir? Nişantaşı Mekanlar Listesi

Daha fazla İstanbul mekan önerileri için sayfanın sonunda bulunan ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

778

Nişantaşı, İstanbul’un en güzel semtlerinden biri. Bu şaşalı semtte her şeyi bulmanız mümkün. Ara sokakları, dükkanları, butikleriyle göz dolduruyor. Nişantaşı mekanlar açısından oldukça zengin bir semt. Nişantaşı’nda yeni yerler keşfetmek istiyorsanız yazımızın devamını mutlaka okuyun.

Meraklılarına Nişantaşı Mekanlar Listesi

Nişantaşı mekanlar listemizden birçok mekan keşfedebilir ve belki de Nişantaşı’nın hiç bilmediğiniz sokaklarında keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız yazımızda Nişantaşı’nın en güzel mekanlarını bir araya getirdik. İşte nişantaşı mekanlar rehberi

Mutlaka incele:  Beylikdüzü Restaurantları İçin Harika Öneriler

1Grandma Bakery Cafe

Nişantaşı mekanlar listesinde mutlaka yer alması gereken Grandma Bakery Cafe, 2009 yılında açılmış. Teşvikiye’de yer alan bu mekan Ceyda Küçük’e ait, güzel bir kafe. Bu kafe’de doğal ve kaliteli ekmek bulabilirsiniz. Ayrıca birbirinden farklı sandviçleri, soğuk sebze tabakları, çörekleri, tostları tadabilir ve kahvenizi keyifle yudumlayabilirsiniz.

Adres: Teşvikiye Mah., Ahmet Fetgari Sokak no 38 Kapı 5 Nişantaşı, İstanbul

Telefon: 0212 234 7420

2Central Nişantaşı

Central Nişantaşı ünlü aşçı Arda Türkmen’in mekanı. Mekanın açılalı henüz 1 sene olmuş ancak şimdiden dolup taşıyor. Nişantaşı’nın en ünlü mekanlarından biri. Rezervasyon almadığı için çoğu zaman yer bulmak zor oluyor. Servis, sabah kahvaltısıyla başlıyor ve gece yarısına kadar devam ediyor. Kalabalık gruplar için de içeride özel masalar var.

Mutlaka incele:  Anadolu Yakası Fasıl Mekanları Önerileri

Adres: Mim Kemal Öke Caddesi No:11 Harbiye

Telefon: 0212 296 92 86

3Kırıntı

Kırıntı’nın sadece Nişantaşı’nda şubesi yok. Kırıntı, 3. şubesini 2000’li yıllarda Nişantaşı’nda açmış ve Nişantaşı’nın popüler mekanlarından birisi olmayı başarmış. Mekanın hem açık hem de kapalı alanı var. Yaz ayları için uygun bir mekan. Hem karnınızı doyurmak hem de arkadaşlarınızla sohbet etmek için Kırıntı’ya mutlaka gitmelisiniz.

Adres: Abdi İpekçi Cad. No:28/1 Nişantaşı / İstanbul

Mutlaka incele:  Avrupa Yakası Restaurantları

Telefon: 0 (212) 291 26 92

4Hünkar Lokantası

Hünkar Lokantası, Nişantaşı’nın eski ev sahiplerinden biri. Osmanlı ve Türk mutfağının en seçkin yemeklerini burada bulabilirsiniz. Hünkar Lokantası, lezzetini dünyaya da duyurmuş ve dünyadaki en iyi 100 lokanta arasına girmeyi başarmış. Birbirinden güzel Osmanlı ve Türk yemekleri yemek için Nişantaşı’nda başka mekan aramanıza gerek yok.

Adres: Mim Kemal Öke Caddesi No:21 Nişantaşı – İstanbul

Telefon: (0212) 225 46 65

İstanbul Fasıl Mekanları Önerileri

İstanbul’da fasıl yapmanın da keyfi bir başka oluyor. Fasıl gecelerini seviyorsanız ve İstanbul’daki fasıl mekanları hakkında bilgi almak istiyorsanız İstanbul Fasıl Mekanları Önerileri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!