Öğretmenler Günü Sloganları

760

Öğretmenler günü için afişlere, panolara ve öğretmenler günü ile ilgili yazılacak yazılara bazı sloganlar eklenebilir. Bu sloganlar, öğretmenleri ve öğretmenliği özetlemektedir. Siz de yazacağınız yazılara ya da hazırlayacağınız çalışmalara öğretmenler günü sloganları ekleyebilirsiniz.

En Güzel Öğretmenler Günü Sloganları

Öğretmenler günü sloganları, öğretmenler günü ile ilgili hazırlanacak bütün çalışmalarda kullanılabilir. Sloganları başka bir yerden alabileceğiniz gibi kendi ürettiğiniz sloganları da kullanabilirsiniz. Önemli olan sloganın öğretmenlik mesleğiyle ilgili güzel bir slogan olmasıdır.

Mutlaka incele:  Öğretmenler Günü için Neler Yapabiliriz?

1Öğretmen, Rehberdir!

İki kelimeden oluşan bu kısa slogan aslında çok fazla şey ifade ediyorlar. Öğretmenler, yaşları kaç olursa olsun öğrencilere rehberlik ediyorlar. Geri kalan hayatlarında öğrencilerine çok fazla şey katıyorlar. Öğretmenlik mesleğini doğru ve güzel yapan bir öğretmen sayesinde, öğrenciler çok güzel işler başarabiliyorlar. Bu anlamda, öğretmenler öğrencilere yol gösteren, onları eğiten birer rehberdirler.

2Öğretmen Olmak, Aile Reisi Olmaktır!

Mutlaka incele:  Öğretmenler Günü Faaliyetleri

Sınıf ortamı, aile ortamına benzer. Bazı öğrenciler birbirleriyle anlaşamasalar da kardeş gibidirler. Yine de zor durumlarda birbirlerine destek olurlar. Bazen öğretmenden gizli yaramazlıklar yapılabilir. Bir ailede yaşanan pek çok şey sınıf ortamında da yaşanır. Öğretmenler bu kalabalık sınıfların aile reisi konumundalardır. Öğrencileri çekip çevirmek, doğruyu yanlışı göstermek, onları eğitmek öğretmenlerin görevidir.

3Öğrenmek, Sevmekle Başlar

Mesleğini sevmeyen bir öğretmen öğrencilere bir şey öğretemeyeceği gibi öğretmenini sevmeyen bir öğrenci de okulu sevmeyecektir. Özellikle okula yeni başlayan öğrenciler için iyi bir öğretmenden ders alıyor olmak önemlidir. Öğretmenin öğrencilere yaklaşımı, onlarla iletişim kurma tarzı okulu sevmeyen bir öğrenciye bile okulu sevdirebilir. Bazen tam tersi durum da olabilir. Okula heyecanla gelen bir öğrenci, öğretmenin yanlış tutumları nedeniyle okuldan soğuyabilmektedir. Bu nedenle öğretmenin işini sevmesi de, öğrencinin öğretmeni sevmesi de eğitim hayatı için çok önemli unsurlardır. Karşılıklı sevgi ve saygı ortamının oluşması gerekmektedir.

Mutlaka incele:  Öğretmenler Günü Çiçek Yapımı

Sınıf Kapısı Süsleme

Öğretmenler günü için, öğretmeninize sürpriz olarak sınıfınızın kapısını süsleyebilirsiniz. Sınıfınızdaki diğer öğrencilerin ve velilerin yardımıyla güzel bir süsleme yapabilirsiniz. Sınıf kapınızı güzelce süslemek istiyorsanız sizin için hazırladığımız Sınıf Kapısı Süsleme isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!