Okul Öncesi 29 Ekim Etkinlikleri

En güzel 29 Ekim fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

5552

Vatan ve cumhuriyet sevgisi aşılamak için en doğru zaman okul öncesi çağlardır. Bu dönemde çocukların aklını karıştırmadan Atatürk ve cumhuriyet ile ilgili bilgi vermek gerekir. 29 Ekim’i okul öncesi çağdaki çocuklarla da kutlayabilirsiniz. Okul öncesi 29 Ekim etkinlikleri için yazımızın devamını okumalısınız.

Okul Öncesi 29 Ekim Etkinlikleri

Okul öncesi 29 Ekim etkinlikleri sınıfınızda ve okulun genelinde yapılabilir. Sınıfta yapılabilecek pek çok etkinlik var. Ayrıca okul idaresiyle de ortak bir çalışma hazırlayabilirsiniz. Öğrencilerinize 29 Ekim’in anlamını ve ne kadar önemli olduğunu bu etkinliklerle anlatabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Anaokulunda Velilerin Yapabileceği Etkinlikler

1Türk Bayrağı Etkinliği

Kırmızı kartonlar ya da el işi kağıtları kullanarak farklı bir Türk bayrağı hazırlayabilirsiniz. Bunun için kırmızı karton ya da el işi kağıtlarını rulo haline getirerek görseldeki gibi yapıştırabilirsiniz. Ardından kartonların genişliğine ve büyüklüğüne uygun boyutlarda ay ve yıldız hazırlayarak bu kartonlara yapıştırabilirsiniz. İsterseniz biraz daha canlı görünmesi için kartonların üzerine kırmızı renkte sim dökebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel 29 Ekim Pano Örnekleri

2Cam Süsleme Etkinliği

Okul öncesi çocuklarla beraber sınıfınızın camını süsleyebilirsiniz. Anlamlı bir cam süslemesi istiyorsanız Türk bayrağından doğan kuşlar yapabilirsiniz. Cumhuriyetin özgürlük anlamına geldiğini vurgulayan bu süslemeyi çocuklar da çok severek yapacaktır. Süslemeyi yaptıktan sonra yazı yazma konusunda siz destek olmalısınız. Yazı yazmak zorunda değilsiniz. Sadece süsleme yapıp bu şekilde de sınıfınızı renklendirebilirsiniz.

329 Ekim Sınıf Süsleme

29 Ekim için isterseniz sınıfınızı da süsleyebilirsiniz. Hem sınıf süslemesi hem de cam süslemesi bir arada olabilir. Çocukların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tüm coşkusuyla yaşamaları ve bu bayramın önemini daha iyi anlamaları için sınıfınızdaki süslemelere de daha çok özen göstermelisiniz. Çocuklarla beraber sınıfınızı Türk bayraklarıyla donatabilirsiniz. 29 Ekim’e özel Türk bayraklı şapkalar yapabilir ve Cumhuriyet Bayramı’nda bu şapkaları takabilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel 29 Ekim Etkinlikleri

429 Ekim Kapı Süsleme

29 Ekim’e özel sınıfınızın kapısını süsleyebilirsiniz. Bu kapı süsünü 29 Ekim haftası boyunca kapınızda bırakabilirsiniz. Eğer kapı süsünün üzerine 29 Ekim ile ilgili bir şey yazmazsanız çok daha uzun bir süre kapınızın üzerinde kalabilir. Bu süsleme sadece sınıfınızdaki öğrencilerin değil tüm okulun dikkatini çekecek.

Okul Öncesi İçin Basit Sanat Etkinlikleri Örnekleri

Okul öncesi çağdaki öğrenciler için birbirinden güzel sanat etkinlikleri hazırlayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve öneriler için Okul Öncesi İçin Basit Sanat Etkinlikleri Örnekleri isimli yazımızı okumayı unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!