Okul Öncesi Dolap Süsleri

En güzel okul öncesi fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1466

Okul öncesi eğitimde sınıflar öğrencilerin de yardımıyla süslenir. Sınıfı beraber süslemek hem sınıflarını daha çok sevmelerini hem de takım çalışması yaparak kendilerini geliştirmelerini sağlar. Okul öncesi dolap süsleri ile çocukların dolaplarına renk katabilirsiniz.

Okul Öncesi Dolap Süsleri

Okul öncesi dolap süsleri sınıfa renk katmak için oldukça idealdir. Sınıfınızın bir konsepti varsa bu konsepte uygun süslemeler de tercih edebilirsiniz. Sınıfı süslerken çocukların fikirlerini mutlaka alın. Unutmayın, bu onların sınıfı ve istedikleri gibi süslemek onların hakkı.

Mutlaka incele:  Anaokulunda Velilerin Yapabileceği Etkinlikler

1Çocuk Parkı Süslemesi

Okul öncesi sınıfları için dolap süsleri yaptırabilirsiniz. Çocuklarla da süsleme yapmak eğlencelidir ancak zamanla süsler düşebilir, hasar görebilir. Eğer uzun süre dayanacak süsler istiyorsanız dolaplarınızı bu şekilde süsletebilirsiniz. Süslemeye yine çocuklarla birlikte karar verebilirsiniz.

2Uğur Böceği Süsleri

Anasınıflarında sınıfların isimleri oluyor. Eğer sınıfınızın ismi “Uğur Böcekleri” sınıfı ise o zaman dolapları uğur böcekleriyle süsleyebilirsiniz. Tabii ki uğur böcekleriyle süslemeniz için sınıfınızın isminin bu olması şart değil. Eğer öğrenciler uğur böceklerinden hoşlanıyorsa dolapları minik uğur böcekleriyle süslemek iyi bir tercih olabilir.

Mutlaka incele:  Bakırköy Kreş Önerileri

3Sevimli Şefler

Sınıfınızda farklı ve sevimli bir süsleme yaptırmak isterseniz dolapları bu sevimli şeflerle süsleyebilirsiniz. Sınıfınızdaki öğrencilerin cinsiyetlerine göre süsleme yapabilirsiniz. Küçük çocuklar bazen karşı cinse özgü şeyleri reddedebiliyorlar. Erkek çocukları, üstünde kız çocuğu resmedilmiş bir dolaba eşyalarını koymak istemeyebilir. Aynı durum kız çocukları için de geçerli.

4Balıklı Dolap Süsleri

Sınıfınızın genel konseptini oluştururken denizin rengarenk dünyasından da faydalanabilirsiniz. Deniz konseptli bir sınıfa çocuklar bayılacak. Balıkları sevmeyen ve onlara ilgi duymayan çocuk yok denecek kadar azdır. Siz de öğrencilerinizle beraber sınıfınıza deniz canlılarıyla renk verebilirsiniz. Dolap kapaklarını rengarenk balıklarla süsleyebilirsiniz. Balık süsleri yapmak oldukça kolaydır. Çocuklar kendi dolap kapaklarını süslerken çok eğlenecekler.

Mutlaka incele:  Sınıf Kapısı Süsleme

En Güzel Anasınıfı Kapı Süsleri Örnekleri

Anasınıfınızı süslemeye sınıfınızın kapısından başlayabilirsiniz. Kapınızı süslemek istiyorsanız ve farklı desenlerle güzel bir süsleme yapmayı hayal ediyorsanız sizin için hazırladığımız En Güzel Anasınıfı Kapı Süsleri Örnekleri isimli yazımıza göz atabilir ve sınıfınıza uygun bir süsleme bulabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!