Okul Öncesi İlk Gün Hediyeleri

En güzel okul öncesi fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

3941

Çocuklar hediye almaya bayılırlar. Bütün çocuklar için doğum günü demek hediye demektir ve bu nedenle doğum günlerini iple çekerler. Hediye alacakları tek yer doğum günleri değildir elbette. Çocukları mutlu etmek çok kolay. Anaokulu öğretmeniyseniz ve çocukların kalbini ilk günden kazanmak istiyorsanız okul öncesi ilk gün hediyeleri hazırlayabilirsiniz.

En Güzel Okul Öncesi İlk Gün Hediyeleri

Okul öncesi ilk gün hediyeleri ile hem sınıfa güzel bir giriş yapmış olursunuz hem de çocukların sempatisini kazanabilirsiniz. Okul öncesi hediyelerinin illa pahalı olması gerekmiyor. Çok ucuz fiyatlarla da güzel hediyeler alabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Okul Öncesi Oyun Etkinlikleri Örnekleri

1Şeker

Çocuklar şekerlere bayılırlar. Çocukları mutlu etmek için onlara şeker dağıtabilirsiniz. Bu şekerleri istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Görseldeki gibi kartondan gemi yapıp şekeri içine koyarak çocuklara hediye edebilirsiniz.

2Sevimli Kalemlikler

Görseldeki gibi bir kalemlik yapmak biraz pahalı olabilir ancak çocuklar böyle bir hediyeye bayılacaktır. Keçeden süsler yaparak kalemliği istediğiniz hale getirebilirsiniz. İsterseniz minik bir oyuncak da süsleyebilirsiniz. Çocukların isimlerini üzerine yazabilirsiniz. Çocuklar boya kalemlerini bu kalemliklere koymak için can atacaktır.

Mutlaka incele:  Kukla Sahnesi Nasıl Yapılır? Kukla Sahnesi Örnekleri

3Baykuşlu Etipuflar

Çocuklar Eti Puf’u da severek yiyorlar. Fazlası elbette zararlı ancak her çocuk için bir Eti Puf satın alabilirsiniz. Eti Puf’u sade bir şekilde vermek yerine kartona baykuş ya da farklı bir hayvan çizip süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz keçe de kullanabilirsiniz. Hatta hazır şablonlar bile kullanabilirsiniz. Amaç; çocukların dikkatini çekmek ve onları mutlu etmek. İçinizden nasıl geliyorsa öyle davranın.

Mutlaka incele:  Okul Öncesi Faaliyetler İçin Öneriler

4İlk Gün Çerçevesi

Anılar her zaman çok değerlidir. İnsana tecrübe kazandıran da kişiliğini oluşturan da geçmişteki anıları ve yaşadıklarıdır. Çocukların gelişimi için anaokulu çok önemli. İleride bu günleri güzel hatırlamaları için onlara bir anı çerçevesi hazırlayabilirsiniz. Kameranızla her çocuğun fotoğraflarını çekerek sınıfınıza fotoğrafları asabilir ve bir kopyasını da onlara verebilirsiniz. Bu çerçevelerden her çocuğa özel hazırlarsanız onlar için  unutulmaz bir anı olacaktır.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!