Okul Öncesi Taç Örnekleri

Birbirinden güzel okul öncesi fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklre mutlaka göz atın!

4201

Okul öncesi etkinleri çocukların yeteneklerini geliştirirken kaliteli zaman geçirmelerine de yardımcı olurlar. Çocuklar görkemli, dikkat çekici şeylere bayılırlar. Bu nedenle taç yapmak onları çok eğlendirecektir. Sizin için hazırladığımız okul öncesi taç örnekleri ile siz de güzel bir etkinlik hazırlayabilirsiniz.

En Güzel Okul Öncesi Taç Örnekleri

Okul öncesi taç örnekleri incelemesi yaparak evinizde ya da anasınıfında çocuklarla taç yapma etkinliği hazırlayabilirsiniz. Çocuklar bu etkinlik sırasında biraz zorlanabilir. Onlara biraz yardım ederek istedikleri gibi bir taca sahip olmalarını sağlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Okul Öncesi Fiziksel Gelişime Uygun Etkinlikler Nelerdir?

1Hayvan Kulaklı Taçlar

Hayvanlar alemi çocuklar için hep ilgi çekici olmuştur. Hatta çoğu zaman güçlü ya da sevimli hayvanlara özenip onlar gibi davranmaya çalışırlar. Fil, maymun, aslan, tilki, tavşan gibi hayvanlar çocukların en sevdiği hayvanlardır. Bu taçlar sayesinde onlara istedikleri hayvanın kulaklarına sahip olma fırsatını verebilirsiniz.

2Simli, Kalpli Taçlar

Bu simli ve kalpli taç kız çocuklar için de erkek çocuklar için de uygundur. Tacın rengini çocuk belirlemelidir. Simli kartonlar bulabilirsiniz ya da bir kartonun üzerine istediğiniz renkte sim dökebilirsiniz. Birden fazla renk de olabilir. Ardından isterseniz başka kartonlarla isterseniz de keçe kullanarak tacın üzerine minik kalpler yapıştırabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Okulun İlk Günü Ne Giyilir?

3Bahar Taçları

Bahar geliyorsa ve sınıfınızda baharın gelişini güzel bir şekilde kutlamak istiyorsanız üzerinde kartondan çiçekler olan bu taçlardan hazırlayabilirsiniz. Çiçeklerin rengini çocuklar belirleyebilir. İsterseniz çiçekleri keçeden de yapabilirsiniz. Çocuklara kartonları ya da keçeyi kesip yapıştırma konusunda yardımcı olmalısınız.

4Kelebekli Taç Yapılışı

 

Kelebeklere özellikle kız çocukları bayılıyor. İstediğiniz renk bir karton alıp onu taç şeklinde kestikten sonra el işi kağıdından, keçeden ya da kartondan bir kelebek oluşturabilirsiniz. Bu kelebeği de kartonun üzerine yapıştırarak kelebekli taç elde edebilirsiniz. Kartonun ve kelebeğin renklerinin seçimini çocuğun yaratıcılığına bırakın.

Mutlaka incele:  En Güzel Anasınıfı Kapı Süsleri Örnekleri

Okul Öncesi Fiziksel Gelişime Uygun Etkinlikler Nelerdir? 

Okul öncesi için sadece el becerisi geliştirecek etkinlikler değil fiziksel gelişimine destek olacak etkinliklerin de büyük önemi vardır. Çocukların fiziksel gelişimine katkı sağlayacak etkinlik önerileri için Okul Öncesi Fiziksel Gelişime Uygun Etkinlikler Nelerdir? isimli yazımıza göz atmayı unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!