Okulun İlk Günü Ne Giyilir?

En güzel okul fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1446

Okulun ilk günü öğrencileri her zaman çok heyecanlandırır. İlk gün için hazırlıklar günler öncesinden başlar. Yepyeni ayakkabılar, kıyafetler alınır, tokalar ya da diğer aksesuarlar özenle seçilir. Okulun ilk gününde okul kıyafeti giymek genellikle zorunlu değil. En net bilgiyi okul yönetiminden öğrenebilirsiniz. Okulun ilk günü ne giyilir diye merak ediyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

Mutlaka incele:  Okul Öncesi Çocuklara Animasyon Oyunları ve Animasyon Etkinlikleri

Okulun İlk Günü Ne Giyilir?

Okulun ilk günü ne giyilir sorusu özellikle kız öğrencilerinin sıklıkla cevabını araştırdığı bir sorudur. Eğer okulunuzda ilk gün serbest kıyafet giyilebiliyorsa, okula uygun bir kıyafet hazırlayabilirsiniz.

1Okulun İlk Günü Formayla Mı Gidilecek?

Okulun ilk gününde genellikle ders yapılmadığı için serbest kıyafet giyilmesine izin verilebiliyor ancak bu konuda kesin bir açıklama Milli Eğitim Bakanlığı tarafından henüz yapılmadı. Eğer okulun ilk gününde formayla gidip gitmeyeceğinizi merak ediyorsanız okul yönetimine sorabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Okul Öncesi İlk Hafta Etkinlikleri

2Okulun İlk Günü İçin Kombinler

Okulun ilk gününde giyeceğiniz kıyafetler, serbest kıyafet bile olsa okul kurallarına uygun giyinmelisiniz. Tayt, şort, kısa pantolon, kısa etek gibi şeyler giymeniz okul için uygun olmayacaktır. Koyu renklerde kumaş pantolon ve üzerine pantolonla uyumlu bir renkte baskısız tişört giyebilirsiniz. Giydiğiniz kıyafetlerin rahat olmasına ve okul için uygun olmasına özen göstermelisiniz.

3Okulun İlk Günü Saçımı Nasıl Yapmalıyım?

Okulun ilk günü yapılan saça daha çok özen gösterilir. Saçınızı ders arasında düzeltmek için çok fazla imkanınız olmayabilir. Bu nedenle bozulursa sizi uğraştırmayacak bir model yapabilirsiniz. Saçınıza çok sıkı olmayan, sağlam bir örgü yapabilirsiniz. Sağlam örülmüş bir örgü gün boyunca bozulmayacaktır. At kuyruğu seviyorsanız tepeden at kuyruğu da yapabilirsiniz ancak sıkı toplanmış bir at kuyruğu başınızı ağrıtacaktır. Başınız ağrıdığı için saçınızı açmak isterseniz de toka, saçınızda iz yapmış olabilir. Yarım at kuyruğu ya da gevşek bağlanmış bir at kuyruğu çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Mutlaka incele:  Bakırköy Kreş Önerileri

Okul İçin Saç Modelleri Önerileri

Okula giderken saçınızı şık bir şekilde toplamak ve daha güzel görünmek istiyorsanız ancak farklı modeller bulamadıysanız Okul İçin Saç Modelleri Önerileri isimli yazımızı mutlaka okumalısınız.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!