Örgü Kazak Modelleri ve Açıklamalı Yapılışları

28100

Havalar soğumaya başladı ve kışlık kıyafetlerimizin arasında yer alan en güzel kazaklarımız da ortaya çıktı. Son yılların en sevilen trendi olan örgü kazaklar içinse şimdiden ipler alınmaya başlandı. Siz de birkaç yumak ip alın ve örgü kazak modelleri ve yapılışları ile kendi tarzınızda kazak örmeye başlayın!

Mutlaka incele:  İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

En Sevilen Örgü Kazak Modelleri

İster salaş, ister dar… İster kadın, ister erkek… Modelini, rengini, boyutunu, her şeyini kendiniz belirleyebilir ve en güzel kazağı kendi ellerinizle örebilirsiniz. İşte, en sevilen örgü kazak modelleri…

2Modaya uygun modeller tercih edebilirsiniz

Hem kendinize uygun renk ve kalınlıkta kazak örebilir hem de modaya uyum sağlayabilirsiniz. Son dönemlerin popüler kazak modellerinden olan salaş kazaklar sizin de hoşunuza gidebilir.

3Kazağı elbiseye dönüştürebilirsiniz

Kazak şeklinde salaş ve rahat bir elbiseye ne dersiniz? Tek yapmanız gereken kazağa göre örgünüzü daha uzun tutmak.

4Sevdiğiniz kişi için kazak örebilirsiniz

Sevdiğiniz kişiye kendi ellerinizle ördüğünüz kazağı hediye etmekten daha güzel bir fikir olamaz! Hemen iplerinizi ve bir çift şişi elinize alın ve sevgilinizin sıcak bir kış geçirmesi için örmeye başlayın!

Mutlaka incele:  Çiçek Örgü Modelleri ve Örgü Çiçek Yapımı

5Daha sade modeller de tercih edebilirsiniz

Bir üst sıradaki model size karmaşık gelmiş olabilir. Daha basit örgü modellerini kullanarak da yumuşacık bir kazak örebilirsiniz. Bir ters bir düz, iki ters iki düz gibi örgü modelleri size yardımcı olacaktır.

6Haroşa örgü modeli

Örgü kazak modelleri arasında en çok kullanılan örgü şekli, haroşadır. Haroşa örgü stilini öğrendiğinizde siz de ortaya muhteşem kazaklar çıkaracaksınız.

7Alevli ajur

Eğer haroşadan daha farklı bir örgü modeli arıyorsanız kazağınız için alevli ajur örgü modelini kullanabilirsiniz.

Daha Farklı Örgü Kazak Modelleri İçin Yazıya Devam Edin

Birbirinden güzel örgü kazak modelleri ile sizlere ilham vermeye hazırız! Tek yapmanız gereken yazımıza devam etmeniz… Eğer farklı şeyler de örmek istiyorsanız Örgü Battaniye Modelleri ve Açıklamalı Yapılışları ve Yün Örgü Modelleri İçin Harika Fikirler yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!