Ozon Yağı Nasıl Kullanılır? Cilde Faydaları Nelerdir?

Daha fazla doğal yağ önerileri için yazımızın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

363

Ozon yağı 1904 yılında Nikola Tesla tarafından bulunmuş ve başta tüberküloz olmak üzere bir çok hastalıkta tedavi edici olarak kullanılmaya başlamıştır. Ozon yağı cilt için bir çok faydalı seçenek sunmaktadır.

Ozon yağı nasıl kullanılır?

Ozon yağları direkt cilde masaj yolu ile uygulanabilen bir yağ türüdür. Her akşam yatmadan kullanabilirsiniz. İçilmesi konusu hala tam olarak kesinleştirilememiştir. Bu nedenle mutlaka bir doktora danışılmalıdır.

Mutlaka incele:  Portakal Yağı Nedir? Portakal Yağı Faydaları Nelerdir?

1Cilt bakımı için ozon yağının faydaları

Her gece yatmadan önce cildinize masajla uygulayın. Kan dolaşımını hızlandıran ozon yağı aynı zamanda cildinizin oksijen almasını sağlayarak sağlıklı bir şekilde cildinizi nemlendirecektir.

2Ozon yağının saça faydaları

Ozon yağı doğrudan saçlara uygulanabilir bir yağdır. Saç derisine hafif masajla yedirerek ve saçlara uygulayarak hem kepek sorununu önlemiş hem de sağlıklı yumuşak ve parlak saçlara kavuşmuş olursunuz.

Mutlaka incele:  Havuç Yağı Nasıl Yapılır? Havuç Yağı ile Bronzlaşma

3Ozon yağı vücudunuzu temizler

Virüsler ve mantarlar başta olmak üzere toksinlerden ve zararlı proteinlerden vücudunuzu temizler. Bu şekilde yaşlanma etkilerini durdurur, vücudun dinç kalmasına yardımcı olur.

4Beyin fonksiyonları için

Beyin fonksiyonlarını hızlandırır ve zihni açarak düşünce yeteneğiniz üzerinde olumlu etkiler yapar. Zihin fonksiyonlarının düzenli işlemesi için en büyük yardımcıdır.

5Sindirim sistemi için

Her gün düzenli olarak 1 çay kaşığı tüketmek karaciğerin ve safra kesesinin temizlenmesine ve düzenli çalışmasına yardım eder. Metabolizmayı hızlandırarak iyi çalışan bir sindirim sistemine sahip olmanıza yardımcı olur.

Mutlaka incele:  Kekik Yağının Faydaları Nelerdir? Saça, Cilde İyi Gelir Mi?

6Baş ve kas ağrıları için tedavi edicidir

Ozon yağının faydaları romatizmal ağrılardan tutunda baş ve adele ağrıları için iyi sonuçlar vermektedir. Ağrı olan yere masajla yedirmeniz ağrıya tesir etmesi için yeterli olacaktır.

7Böcek ısırıklarına karşı

Böcek ve arı sokmalarına karşı ısırılan bölgeye uygulamanız halinde acıyı azaltacak kadar etkilidir. Böceklerden kaynaklanan tahriş ve küçük yaralara birebirdir.

Ozon yağının genel faydaları

Hamilelik döneminde oluşan çatlaklara karşı etkilidir. Güneş yanıkları tedavi edilebilir. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı dirençli olmanızı sağlar. Ozon yağı ayrıca soğuktan meydana gelen dudak ve cilt çatlaklarını tedavi eder. Kasların dinlenmesi için ve kas ağrıları için büyük fayda sağlar.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!