Prenses Topuzu Modelleri, Tokası ve Gelin Başı Örnekleri

1595

Prenses topuzu düğünlerde, ister gelin ister düğüne giden kadınlar tarafından olsun sık sık tercih edilen bir model. Size bir sır verelim artık sabah işe giderken bile kolayca bu topuzu yapmanızı sağlayacak bir tokası da mevcut. Topuzunuzun süslü görünmesini istiyor iseniz en son üste ekleyeceğiniz tokalarla saçlarınıza renk katmak da mümkün.

Prenses Topuzu Nasıl Yapılır? Ne Zaman Kullanılır?

Prenses topuzu evde kendi başınıza yapabileceğiniz, aynı zamanda kuaförde de yaptırabileceğiniz şık bir topuz modelidir. Özel günlerde kuaförde saçınızı bu modelde yaptırabileceğiniz gibi örneğin işe ya da arkadaşlarınız ile buluşmaya giderken topuz tokası ile kendiniz de uygulayabilirsiniz bu modeli.

Mutlaka incele:  Açık Saç Modelleri

1Gelin Başı Deyince Prenses Topuzu

Gelin başı deyince aklımıza topuz gelir. Her şeyden önce düğünde bol bol oynayacak ve ter içinde kalacak olan gelini rahatlatan bir modeldir topuz. Topuz yapılınca saçlar akmaz, fön bozulmaz ve saçlar yüze yapışmaz.

2Gelin Başı Seçiminde Duvak

Gelin başı modeli seçerken duvak önemlidir. Duvak çeşidinin yanında duvak kullanılıp kullanılmayacağı da çok önemlidir. Bazı gelinler duvak tercih etmez. Bu durumda buna uygun bir saç modeli, duvak olacak ise de buna uygun bir saç modeli tercih edilmelidir. Prenses topuzu modeli hem duvaklı hem duvaksız gelin başı için uygundur.

Mutlaka incele:  Doğal Saç Modelleri ve Yapılışları

3Hem Zarif Hem Toplu

Bu model oldukça zarif duruyor saçta. Elbette yüz şekliniz çok önemli. Her yüz şekline uymayabilir bu topuz. Daha çok dağınık topuz sizin tarzınız olabilir. Ancak eğer yüzünüz de uyumlu ise o zaman bu model saçlarınızı zarifçe toplayıp bir prenses, bir balerin gibi görünmenizi sağlayacak.

5Hayat Kurtaran Toka

 

Sadece üç dört dakika içerisinde dışarıdan size bakıldığında, saatlerdir uğraşıyormuşsunuz hissi veren prenses topuzu yapabileceğiniz bu toka internet sitelerinde, tuhafiyelerde ve bijutericilerde oldukça uygun fiyata satılıyor. Bu toka sayesinde kimse saçını yapamadığından yakınmayacak.

6Topuz Tokası Nasıl Kullanılır?

Saç at kuyruğu haline getirilir. Bunu yapmak için kalın olmayan bir lastik kullanılır. At kuyruğu topuz tokası olan süngerden yapılma tokanın içinden geçirilir. Sonra at kuyruğundaki scalar sünger görünmeyene kadar dağıtılarak süngeri kaplayana kadar yayılır. Süngerin çevresi saçlarla iyice sarılıp tel tokalar ile saçlar sabitlenir.

Prenses Topuzu İle Her Zaman Hazırsınız

Prenses topuzu her ortama uyacak, her kıyafet ile gidecek bir saç modeli. Elbette çok şık ve zarif. Bu topuz sayesinde tıpkı bir prenses gibi görüneceksiniz. Kuaförde de evde de deneyebileceğiniz bu modeli evde denemek için bizim sihirli diye tabir ettiğimiz topuz tokası almak işinizi çok kolaylaştıracak.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!