Kısa Sürede, Hızlı Saç Gürleştirme Yöntemleri

1998

Saçlar, özellikle kadınlar için çok önemlidir. Saçları bir güzellik unsuru olarak görürler ve en çok bakımı da saçlarına yaparlar. Saçların bakımlı olması, uzun olması ve gür olması kadınlar için önemlidir. Eğer saçlarınız gür değilse ve saç gürleştirme yöntemleri denemek istiyorsanız sizin için derlediğimiz yöntemlere başvurabilirsiniz.

Saç Gürleştirme Yöntemleri

Saç gürleştirme yöntemleri sayesinde saçlarınızı kısa sürede gürleştirebilirsiniz ancak bu yöntemleri düzenli olarak uygulamanız gerekiyor. Düzenli olarak uygulamazsanız saçlarınız gürleşmez ve herhangi bir değişiklik de olmaz.

Mutlaka incele:  Dudak Dolgunlaştırıcı Doğal Yöntemler Nelerdir?

1Isırgan Otu ile Saç Gürleştirme

Isırgan otu, saç gürleştirmek için sıkça kullanılan otlardan biridir. Isırgan otuyla saçlarınızı gürleştirmek için haftada 2 defa kullanmanız gerekir. Öncelikle biraz su kaynatın ve bu suyun içine bir miktar ısırgan otu atarak çay gibi demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra suyu süzün ve su iyice ılındıktan sonra saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızı ısırgan otuyla da yıkayıp 1 saat bekleyin ve ardından ılık suyla iyice durulayın.

Mutlaka incele:  Ataşehir Kuaför Önerileri

2Sarımsak

Sarımsak, uzun yıllardan beri saç gürleştirmek için kullanılmaktadır. 3-4 diş sarımsağı kabuklarını soyup iyice dövün. Dövdüğünüz sarımsakları elinize alıp saç diplerinize güzelce sürün ve 1 saat bekleyin. 1 saat sonra iyice yıkayın. Sarımsağın saçınızda koku bırakacağından korkuyorsanız bir miktar sütle karıştırıp o şekilde de sürebilirsiniz.

3Karanfil

Karanfil, pek fazla bilinmeyen saç gürleştirme yöntemlerinden birisidir. Bu yöntem için kurumuş karanfil kullanabilirsiniz. Bir tutam kurumuş karanfili suya atıp kaynatın ve kaynattıktan sonra suyu süzün. Saçlarınıza bu suyu iyice yedirip 1 saat bekletin. 1 saat sonra ılık suyla iyice durulayın. Bu yöntemi haftada 1 gün uygulamalısınız.

Mutlaka incele:  Epilasyon Yöntemleri Nelerdir? Sağlıklı Epilasyon Uygulama Teknikleri

4Saç Gürleştirmeniz İçin Yapmanız Gerekenler…

Bakım kürleri dışında saçlarınıza iyi davranmalısınız. Saçlarınızı mümkün olduğunca ısı kullanmadan şekil verin. Isı vererek şekillendireceğiniz zaman da düşük ısıda şekillendirmeye özen gösterin. Saçlarınızı kuruyken tarayın. Şampuan ve saç kremlerinizi ara ara değiştirin. 3 ayda bir saç kırıklarınızı aldırın.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saçlarınıza gürleştirmeniz için bakım yapmanızın yanında sağlıklı kalmaları için de bakım yapmalısınız. Saç bakımınızı nasıl yapmanız ve nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilgi almak için  Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmelidir? isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!