Saç Tasarım İçin Etkileyici Fikirler

En güzel saç tasarım modelleri için sayfanın sonunda bulunan ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

353

Daha küçük bir kız çocuğu iken saçımıza şekil vermeye, annemizden saçımızla ilgili bir takım isteklerde bulunmaya ve hatta arkadaşlarımıza ‘saçını kim yaptı, ne kadar güzel oldu’ demeye başlarız. Dolayısı ile bir bayan için ‘saç işte’ deyip geçmek hiçte mümkün değildir. Saçlar da tabi ki saç tasarım modelleri ile hayat bulur.

En Güzel Saç Tasarım Modelleri

Saç bir bayanın en temel hazinesidir. Tüm bayanlar, saçlarına özenle bakar, çeşit çeşit kremlerle ve yağlarla saçlarını beslerler. Tüm bunları gerçekleştirirken tek bir amacımız olur, daha parlak ve canlı saçlara kavuşabilmek. Daha parlak ve canlı saçlara kavuştuktan sonra saçlarımıza istediğimiz şekli veririz ve biliriz ki hangi şekli verirsek verelim saçlarımız onca uğraşımızın karşılığını bizlere mükemmel görünüm olarak geri verecektir.

Mutlaka incele:  Değişik Saç Modelleri ve Fikirleri

1Saç tasarımı modellerini kendiniz yapın ama kesmeyin

Saç tasarım denildiğinde hepimizin ilk aklına gelen kuaförlerimiz olur. Fakat kendimiz de çok basit ve kolay işlemlerle kendi saç tasarım modelimizi kendimiz oluşturabiliriz. Her zaman kuaföre gidecek imkanımız ve vaktimiz olmayabilir, el pratikliği kazanmamız önemli. Saçlarını dalgalı kullanmayı sevenlerdenseniz bu tasarım açıklamamız sizlere göre olabilir. Evde, çok az zaman harcayarak kıvırcık saç modeline kavuşmak mümkün. Bu tasarım için öncelikli yapmanız gereken maşanızı ısıtmak. Maşa ısındıktan sonra saçlarımızı yukarıdan topluyor ve önümüze alıyoruz. Önümüze aldığımız saçları iki ya da üç tutama bölüyoruz. Tabi bu bölme işlemi saçınızın yoğunluğuna göre değişir. Böldüğümüz saç tutamlarını maşaya sarıp bırakıyoruz. Ve en son olarak da toplamış olduğumuz saçımızı açıyoruz. İşte on dakikamızı almayacak olan mükemmel dalgalı saç tasarım modelimize kavuştuk bile.

Mutlaka incele:  En Güzel Saç Çiçekleri Modelleri

Beklenmedik anda bulunan saç tasarım modelleri

Hepimizin en çok yakındığı konulardan biri hiç kuşkusuz, ‘geçen evdeyken saçıma gelişi güzel bir şekil verdim, daha sonra denedim aynı modeli tekrar yapamadım’ derdidir. Bunu eminim ki bu yazıyı okuyan bir çok bayan bu şanssızlığı yaşamıştır. Nasıl bir rastlantıdır bilinmez, gelişi güzel yaptığımız tasarımları bir kez daha yapmak istediğimiz de aynı modeli mümkün değil bir daha yakalayamayız. Ama bu bizleri yıldırmasın, bu içimizde yatan tasarımcı yönümüzün bir şahlanış hikayesi olabilir. Çalışmalara devam!

Mutlaka incele:  Katlı Küt Saç Modelleri İçin En Trend Fikirler

saç tasarımı 2 saç tasarım

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!