Salyangoz Kremi Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Daha fazla güzellik önerileri için yazımızın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

269

Pek çoğumuzun ilgisini çekmeyen hatta görüntüsünden dolayı uzak durduğu, salyangozun salgısından üretilen salyangoz kremi, pek çok cilt sorunun çözümünde çok etkili bir şifa kaynağı. Yaşlanma etkilerini gidermesi en dikkat çekici yönü.

Salyangoz kremi faydası nerden geliyor?

Salyangozların kendini yenileme özelliği keşfedildiğinde bunun sebebi araştırıldı ve bu özelliğin Allantoin adlı maddeden geldiği anlaşıldı. Allantoin maddesi salyangoz kremi içeriğinde kullanılarak harika bir cilt kremi elde edilmiştir.

Mutlaka incele:  Wet n Wild Comfort Zone Far Paleti - Makyaj Deneyimlerim 1

1Allantoin ne işe yarıyor?

Allantoin maddesi hızlı hücre yenileyici özelliğe sahip bir madde. Bu madde en yoğun şekilde salyangoz salgısında bulunuyor. Bu madde kremlerde kullanılarak cilt üzerindeki hasarların hızlı bir şekilde onarılmasında kullanılıyor.

2Onarıcı etkisi var

Kabukları kırılan salyangozlar hızla kendilerini yenileyecek bir salgı üretirler. Bu salgı sayesinde kabuklarını hızlı bir şekilde tamir ederler. Aynı salgıların insan cildine faydaları keşfedildiğinde ortaya salyangoz kremleri çıkmıştır.

Mutlaka incele:  Yeşil Göz Makyajı İçin Öneriler

3Salyangoz kreminin genel olarak faydaları

Yaraların iyileştirilmesi ve cilt sorunlarının giderilmesi en büyük faydalarından birisi olan salyangoz kremi hücre yenileyici özelliği ile cildinizi hızla tamir ediyor, yaşlanma etkilerini gideriyor ve yaşlanmayı geciktiriyor.

4Bakterilerle savaşıyor

Salyangoz sıvısının kendini yenileme özelliği yanında içeriğindeki antibiyotikler sayesinde bakterilerle de savaşabilecek bir özeliğe sahip. Bu özellik sayesinde cildinizdeki patojenler ile savaşarak sivilcelerden de kurtulmanızı sağlıyor.

5Salyangoz kreminin diğer faydaları

Salyangoz kreminin saydığımız faydalarından başka faydaları da bulunmakta. Doğum sonrası oluşan çatlakları tedavi ediyor, tıraş sonrası tahribatı gideriyor, yaraları iyileştiriyor ve cildinizi pürüzsüzleştiriyor.

Mutlaka incele:  Tırnak Törpüsü Çeşitleri Nasıl Kullanılır?

6Salyangoz kreminin içeriğinde neler var

Salyangoz kremi cildimize faydalı bir çok maddeyi içeriyor. Cilt sarkmalarını önleyici kolajen, hücre yenileyici allantoin, esneklik kazandıran elastin, glikolik asit ve çeşitli vitaminleri içermektedir.

7Salyangoz kremini nasıl kullanırız?

En iyi kullanımı gece olduğundan yatmadan önce yüzünüze sürerek yedirmelisiniz. Fazla sürmemeye özen gösterin. Cildinize sürdüğünüz miktarın tamamen emilmesini sağlayın.

Salyangoz kremi işe yarıyor mu?

Birçok kullanıcı daha ilk kullanımda salyangoz kreminin etkilerini gördüklerini söylemekteler. Kullandığınız kremin kalitesi bu konuda en önemli etmen. Piyasada taklit pek çok salyangoz kremi olduğundan güvenilir ürün almanız gerekiyor. Dilerseniz, En İyi Çatlak Kremi Tavsiyeleri, Gebelikte Çatlak Tedavisi Önerileri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!