Şapkalı Nikâh Elbiseleri Modelleri 2017 Trendleri

3309

Gelin adaylarının, en büyük hayallerinden biri de kuşkusuz gelinlik giyebilmektir. Adaylar çoğu zaman gelinlik modellerinin arasında kaybolurlar. Çok fazla çeşit olduğu için karar vermekte zorlanırken, en mühim konulardan biri olan aksesuarları da unuturlar. Bu nedenle gelin adaylarının imdadına koşan tek seçenek kesinlikle şapkalı nikâh elbiseleri olacaktır.

Mekânlara Göre Şapkalı Nikâh Elbiseleri

Nikâh ve düğünler pek çok farklı mekânda gerçekleştirilebilir. Bu mekânlardan en popüler olanları da havuz başları, düğün salonları, nikâh salonları, tekne nikâhları, sahil düğünleri ve kır düğünleridir. Tüm bu mekânlar içerisinde gelin adaylarının tercih edebileceği farklı, şapkalı nikâh elbiseleri bulunmaktadır.

Mutlaka incele:  Straplez Abiye Modelleri, Birbirinden Güzel Straplez Elbise Modelleri

1Havuz Başı Düğünleri

Özellikle yaz ve ilkbahar aylarında tercih edilen düğün konseptlerinden biri havuz başı düğünleridir. Bu düğünler de şapkalı nikâh elbiseleri ve şapkalı gelinlik modelleri kullanılabilir. Şapka kullanmak gelin adayına ekstra bir hava katacaktır.

2Düğün Salonları

 

Kapalı mekânlar olarak bilinen düğün salonlarında da şapkalı nikâh elbiseleri tercih edilebilir. Bazı kişiler şapkalı modelleri kapalı ortamlara uygun bulmadığı için diğer mekânlara oranla şapkalı modeller burada daha az tercih edilir.

Mutlaka incele:  Dantelli Kısa Elbise Modelleri 2017 Trendleri

3Nikâh Salonları

Yine kapalı mekânlardan biri olan nikâh salonlarında, herhangi bir eğlence olmayacağından şapkalı gelinlikler veya nikâh elbiseleri seçilebilir. Burada şapkalı modelleri kullanmanın en büyük artısı gelin adayının daha sade ve şık görünmesine yardımcı olmasıdır.

4Tekne Nikâhları

Ne olursa olsun deniz ortamında her zaman rüzgâr mevcuttur ve bu mekânlarda düğün yapmak isteyen çiftlerin saçları, kıyafetleri ekstra sabit durmak zorundadır. Gelin adaylarının saçlarının bozulmamasını ve kıyafetlerinin ya da gelinliklerinin daha sabit durmasını şapkalı gelinlik modelleri sağlayacaktır.

5Sahil Düğünleri

Düğün konsepti için çokça sevilen mekânlardan biri de sahillerdir. Özellikle kumsal üzerinde bir kokteyl havasında gerçekleşen bu düğünler, gelin adaylarının şapkalı gelinlik veya nikâh elbisesi kullanmasına engel değil aksine avantaj olacaktır.

Mutlaka incele:  Düğün Öncesi YAPILMAMASI Gereken 7 Şey

6Kır Düğünleri

Bahar aylarında daha çok tercih edilen düğün konseptlerinden biri kır düğünleridir. Şapkalı nikâh elbiseleri ya da gelinlikler en çok bu mekânlarda gelin adayları tarafından tercih edilmektedir.

Nikâh Elbiselerinde Şapka Kullanmanın Avantajları

Öncelikle şapkalı nikâh elbiseleri, gelin adaylarını ekstra zarif ve sade gösterir. Abartıdan uzak olmak isteyen tüm gelin adayları öncelikle şapkalı model arayışına girerler ve düğünlerinde ya da nikâhlarında şapkalı modelleri kullanmayı tercih ederler. Açık havalarda saçların daha sabit durmasını sağlarken, kapalı ortamlarda da şapkanın kolaylıkla çıkması nedeni ile gelin adayları büyük kolaylık yaşarlar.

1 YORUM

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!