Şeker Hamurundan Lokum Süsleme Örnekleri

1463

Geleneksel tatlarımızın başında gelen lokum, artık çok farklı şekil, tat ve süslemelerle karşımıza çıkıyor. Lokum süsleme ise başlı başına bir alan halini almış durumda. Özel günler için alınan lokumlar, lokumları süslemek için verilen siparişler ve bu güzel lokumların özel tatları herkesin beğenisini kazanmış durumda.

Tadı Damağınızda, Güzelliği Hafızanızda

Lokum, özel günlerimizde başköşede olan geleneksel lezzetlerimizin başında geliyor. Bu özel tat, farklı şekillerde de sofralarımızdaki yerini tutmaya da devam ediyor. Önceleri Hindistan cevizi, kıyılmış kuruyemiş ve renkli şekerlemelerle yapılan süslemeler, artık çok farklı malzemelerin de hayatımıza girmesiyle çeşitlendi. Şeker hamurundan yapılan lokum süsleme artık hem daha lezzetli, hem de dilediğiniz şekli alabilme özelliğiyle özel günlerinizin kurtarıcısı.

Mutlaka incele:  Resimli Magnet Modelleri

1Çiçeklerle lokum süsleme

İster çifte kavrulmuş olsun, ister mesela güllü lokum; her çeşit lokumu misafirlerinize sunmak veya özel günlerinizde sofranızda bulundurmak ilk yapmanız gerekenlerdin başında geliyor. Bu lezzetli lokumları şeker hamurundan yapacağınız rengârenk çiçeklerle süsleyip, damaklar yanında gözlere de hitap edebilirsiniz.

2Nazardan koruyan lokum süsleme

Alacağınız lokumların boyutunu küçük tutarsanız süslemesi bir o kadar kolay olacaktır. Şeker hamurundan mavi ve beyaz olmak üzere iki renk yapacağınız şeker hamurlarını lokumlarınızın üzerine yassı bir şekle sokup yapıştırırsanız, birer nazar boncuğu elde edersiniz. Bu yolla nazardan da korunmanın ufak da olsa bir yolunu bulmuş olursunuz.

Mutlaka incele:  Bebek Odası Duvar Süsleri Modelleri ve Yapılışları

3Hediye paketi şeklinde lokum süsleme

Şeker hamuru, sizi dilediğiniz şekli ve rengi yaratmak için özgür bırakır. Bu yolla istediğiniz lokumu istediğiniz şekilde süsleyebilir, dilediğiniz renkle renklendirebilirsiniz.

Ustalık gerektiren şeker hamuru süslemeleri

seker-hamurundan-lokum-susleme-ornekleri-3

Bazı lokum süslemeleri ince iş ve ustalık gerektiren detaylarla yapılır. Bunun için güvendiğiniz butik pastacınıza dilediğiniz siparişi verebilir, yalnızca istediğiniz renkleri seçip işi tamamen ona bırakabilirsiniz. Böylece hem lezzetinden, hem de süslemenizden emin olacağınız “profesyonel” lokumlarınızı servis edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Bebek Odası Sticker Modelleri

seker-hamurundan-lokum-susleme-ornekleri-1

Artık gitgide çeşitlenen, renklenen ve süslenen sofralarımız olduğunu kabul ediyoruz. Bunun hem bizi mutlu ettiğini, hem de yaratıcılık kaslarımızı güçlendirdiğini de farkındayız. Şeker hamurundan yapacağınız lokum süslemeler de bu amaç için birebir. Birkaç örneği hafızanıza kaydedip işe başlamak için ne bekliyorsunuz?

seker-hamurundan-lokum-susleme-ornekleri seker-hamurundan-lokum-susleme-ornekleri-8 seker-hamurundan-lokum-susleme-ornekleri-9

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!