Sınıf Panosu Süsleme Örnekleri

Birbirinden güzel okul fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

5570

Bayramlarda, özel günlerde, mevsim geçişlerinde ve sınıfınızı süslemek istediğinizde ilk başlamanız gereken yer sınıfınızın panosudur. Pano süslemek zevkli ve özen isteyen bi iştir. Farklı nedenlerle sınıf panosu süsleme yapmanız gerekiyorsa ve fikirlere ihtiyacınız varsa yazımızın devamını okumalısınız.

Sınıf Panosu Süsleme Nasıl Yapılır?

Sınıf panosu süsleme çok zevklidir. Öğrenciler kendi çalışmalarının sınıf panosunda yer almasından büyük keyif duyarlar. Yaptıkları çalışmaları panoya asarken aynı zamanda panoyu süsleyebilirler de. En güzel süslemeleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Okul Öncesi İlk Gün Etkinlikleri

1“Kış Geldi” Süslemesi

Kış geldiğinde sınıfınızı kış mevsimine uygun süsleyebilirsiniz. Farklı atkılar takmış, bereler giymiş kardan adamlar panonuza çok yakışacaktır. Öğrencilerle beraber farklı süsleme malzemeleri kullanarak sınıf panonuzu renklendirebilirsiniz.

2Yeni Yıl Ağaçları

Yeni yıl yaklaşırken çocuklardan hayallerindeki yıl başı ağacını oluşturmalarını isteyebilirsiniz. Çocuklar hayallerindeki yıl başı ağacını karton, süsler ve el işi kağıtları kullanarak yaptıktan sonra bu ağaçları panonuza yapıştırabilir ve sınıfınızı yeni yıla hazır hale getirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Okul Öncesi Taç Örnekleri

3Orman Haftası Pano Süslemesi

Ormanlar tüm canlılar için çok önemlidir. Ağaçlar, dünyamızın akciğerleridir ve onları korumak bütün insanların görevidir. Çocuklara ormanları ve ağaçları sevdirmeli ve nasıl koruyacaklarını da öğretmelisiniz. Orman Haftası’nda ormanların önemini çocuklara anlatırken, onlardan bu önemli hafta için güzel bir pano hazırlamalarını da isteyebilirsiniz.

4“Birinci Sınıfa Başlıyoruz” Panosu

Birinci sınıfa başlayan çocukların hem stresini atması hem de ortama ayak uydurmaları için güzel bir pano hazırlayabilirsiniz. Bu pano hazırlığı yapılırken sizin yardımcı olmanız gerekiyor. Özellikle bu görseldeki gibi yazı yazılacaksa sizin yardımlarınızı almaları gerekir. Çocukların isimlerini panoda uygun yerlere yazarak onlara “Hoşgeldin” diyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Bakırköy Kreş Önerileri

5Mevsim Panosu

Çocuklara mevsimleri öğretirken onlara güzel bir pano hazırlatabilirsiniz. Bu panonun bir konsepti olursa çok daha güzel olacaktır. Örneğin bu panoda kuşların farklı mevsimlerdeki halleri resmedilmiş ve ortaya güzel bir tablo çıkmış. Çocuklarla beraber mevsimleri resmederken siz de değişik bir konu işleyebilirsiniz.

6 Yaş Zeka Oyunları

Çocukların zekasını geliştirmede zeka oyunlarının payı büyüktür. Okulda da zeka oyunları oynanabilir. En faydalı zeka oyunları için 6 Yaş Zeka Oyunları isimli yazımıza göz atmayı unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!