Siyah Noktalar İçin Maske Tarifleri

276

Genellikle yağlı ciltlerde oluşan siyah noktalar, ciltte biriken aşırı ağın gözenekleri tıkayarak ortaya çıkması ile görünür. Siyah noktaların fazlalaşması kötü bir görüntüye sebep olabilmektedir. Siyah noktalar için maske yaparak kurtulabiliriz.

Siyah Noktalar için Maske Tarifleri

Siyah noktaların giderilmesi için önerebileceğimiz maskeleri burada sizlere anlatacağız. Siyah noktalar için maske çeşitlerini anlatırken bu maskelerin doğal olanlarını araştırıp sizlerle paylaşmak istedik.

Mutlaka incele:  Güneş Kremi Markaları ve Tavsiyeleri

1Kil maskesi ile siyah noktalardan kurtulma

Kil maskesi için 2 kaşık kili yeteri kadar su ile macun şekline getirin ve tüm yüzünüze sürün. Kil kuruyup dökülme aşamasına geldiğinde ılık su ile yüzünüzü yıkayın ve ardından nemlendirici bir ürün kullanın. Bu maskeyi cildiniz yağlıysa haftada 2 değilse sadece 1 kez uygulayın.

3Yoğurt ve limon maskesi

3 yemek kaşığı yoğurt ve yarım limonun suyunu bir kasede iyice karıştırın ve bu karışımı tüm yüzünüze yayın. Kurumasını bekleyin ve kuruduğunda ılık su ile güzelce temizleyin.

4Karbonat maskesi

Bir yemek kaşığı karbonatı macun kıvamına getirip yüzünüze yedirerek sürün. Özellikle siyah noktaların bulunduğu bölgeleri ovarak temizleyin. Ardından yüzünüzü durulayın. Haftada 1-2 kez rahatlıkla uygulayabileceğiniz zararsız bir maskedir.

Mutlaka incele:  Gül Suyunun Faydaları Nelerdir? Yüze, Cilde İyi Gelir Mi?

5Yumurta akı ve limon

Bir yumurtanın akını yarım limon suyu ile karıştırın. Pişmeyecek şekilde hafifçe ısıtarak yüzünüze sürün ve 15 dakika sonra yüzünüzü güzelce yıkayın. Haftada bir kez uygulayabileceğiniz bir maskedir.

6Siyah noktalar zararlı mıdır?

Aslında siyah noktalar tek başlarına zararlı değillerdir. Siyah noktalar temizlenmediği taktirde zaman içerisinde ciltte iyice birikerek sivilcelenmelere neden olurlar. Zaman içerisinde sivilceler iltihaplanabilir. Bu nedenle temiz bir cilde sahip olmak önemlidir.

Maskeler işe yarar mı?

Eğer maskeleri doğal ürünlerden ve ölçülerine sadık kalarak yaparsanız işe yararlar. Burada dikkat edilmesi gereken cildi aşırı tahriş edecek ve kurutacak şekilde maskeleri uygulamamaktır. Çünkü siyah noktalar için maske uygularken bu seferde ciltte başka sorunlar başlayabilir.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!