Tavşan Kostümü Nasıl Yapılır?

4297

Tavşanlar küçük ve sevimli hayvanlardır. Çocuklar tarafından da çok sevilirler. Çocuğunuzun doğum gününde farklı ve sevimli bir görünüme kavuşması için ona tavşan kostümü dikebilirsiniz.

Tavşan Kostümü Önerileri

Tavşanlar genellikle beyaz ya da kahverengi renktedirler. Ancak siz tavşan kostümü yaparken buna sadık kalmak zorunda değilsiniz. İstediğiniz renkte kostüm dikebilirsiniz.

1Kalıp Çıkartmak

Kalıp çıkartmak aslında biraz profesyonel işidir. Kalıbı yanlış çıkartırsanız ortaya gerçekten kötü bir kostüm çıkabilir. Tavşan kostümü için kalıp çıkartırken vücut ölçülerinden faydalanmanız gerekiyor. Nasıl kalıp çıkartacağınızı bilmiyorsanız internette bu konuyla ilgili çok sayıda yazı ve video bulabilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Anna Kostümü Önerileri

2Kostüm Kumaşı

Tavşan kostümü yapmak için öncelikle kumaş almalısınız. Kostüm kumaşları satan pek çok mağaza var. Bu konuda onlardan yardım alabilirsiniz. Tamamiyle bir kostüm yapmak zorunda değilsiniz. Görseldeki gibi daha basit bir kostüm de yapabilirsiniz. Kulakları için de bir taçtan faydalanabilirsiniz. Bu şekilde satılan taçlar var ama isterseniz kostüm kumaşı ve açık pembe bir kumaşla kendiniz de kulak yapabilirsiniz.

3Kostüme Tavşan Suratı Yapımı

Kostümün tamamını yaptıktan sonra aslında tavşanın suratını yapmak o kadar da zor değil. Kostümün illa kapüşonlu bir bölüme ihtiyacı yok. Bu kısmı kulaklı taçlarla atlayabilirsiniz ya da bir kapüşon dikerek üstüne tavşan suratı yapabilirsiniz. Gözleri için siyah düğmelerden faydalanabilirsiniz. Bu düğmelerinin dikiş yerlerinin önde değil de arkada, karşıdan görünmeyen bir yerde olmasına dikkat edin. Burnu için pembe bir kumaşı üçgen şeklinde keserek kapüşona dikebilirsiniz. Ağzını yapmak için ise pembe iplikten faydalanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Hayvan Kostümleri Çocuk Doğum Günü Önerileri

4Tavşan Kulakları

Kostümde illa tavşan suratına ihtiyacınız yok. Tavşan olan zaten sizin çocuğunuz. Bu yüzden ekstra bir surat için uğraşmak yerine, kostüme büyük kulaklar yapabilirsiniz. Eğer kostüm yapma konusunda acemiyseniz bu büyük kulaklar sizi bir tavşan suratı yapmaktan daha az yoracaktır.

5Tavşan Ayakları

Eğer bütün bir tavşan kostümü yapacaksanız ayaklarının altının daha güzel görünmesi için benekli kumaşlardan bir tavşan ayağı yapabilirsiniz. Bu kısım aslında en kolay kısımlardan biridir. Bir tavşan ayağı gibi değişik ölçülerde parmaklar kesip dikebilirsiniz. Ortaya da tavşanların ayağının ortasında olduğu gibi bir parça diktiniz mi, tavşan ayaklarınız da hazır!

Mutlaka incele:  10 Yaş Gelinlik Modelleri

En Sevimli Tavşanlar

Çocuklar kostümsüz zaten çok sevimli ama bir de şirin tavşan kostümlerinin içinde çok daha tatlı görünüyorlar. İşte size birbirinden sevimli çocuk tavşancıklar. Çocuğunuzun tavşan değil de uğur böceği olmasını istiyorsanız da Uğur Böceği Kostümü Nasıl Yapılır? isimli yazımızdan fikir edinebilirsiniz.

New-font-b-Children-b-font-Cartoon-Show-Jumpsuits-Kids-Performing-Animals-font-b-Rabbit-b 6 201181151150340 Lovely-Kids-Baby-Boys-Cosplay-font-b-Rabbit-b-font-font-b-Costume-b-font-Onesies little-spring-bunny-costume infant--toddler-bunny-costume hare-costume

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!