Teknede Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

971

Evlilikten önceki en heyecanlı günlerinizden biri de nişan gününüz olacak. Bu özel gün için mekâna karar vermek ise en keyifli detaylardan. Örneğin bir teknede nişan için yapacağınız hazırlıklar bile başka keyifli olmaz mı?

Size Özel Bir Mekânda Size Özel Detaylar

Nişan gününüz tamamen size özel, tamamen sizin zevklerinizle organize edilmiş olmalı. Teknede yapacağınız nişanınız için de tüm detayları çok önceden planlamanız gerekir. Peki, püf noktaları nelerdir; birlikte bakalım.

Mutlaka incele:  İstanbul Keman Virtüözü Fiyatları, Kemancı Kiralama Ücretleri

1Kullanacağınız mekâna karar verin

Teknede nişan organizasyonunuz için öncelikle yapmanız gereken teknede kullanacağınız mekân olmalıdır. İç ve dış mekânı ayrı ayrı kullanılabilen birçok tekne, kötü hava koşulları ihtimali için her iki bölümü de kullanmayı tercih eder. Siz de bu ihtimali göz önüne alarak teras için bir hazırlık yapabilir; iç bölümü ise koşullara göre kullanıma açabilirsiniz.

2Masa organizasyonu önemli

Mekâna karar verdikten sonra en önemli ikinci adım masa organizasyonu olmalıdır. Zira yuvarlak birkaç masa kullanabilir veya uzun bir masa ile optimum alan kullanımı sağlayabilirsiniz. Yuvarlak masalara karar verdikten sonra masa düzeni yapabilir veya herkesin istediği yere oturmasını isteyebilirsiniz. Bu, iletişimin çok daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

Mutlaka incele:  Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

3Süslemeler ve ışıklandırmalarla teknede nişan

Teknede yapacağınız nişan organizasyonunuz için en önemli detaylardan biri de varsa sahne, yoksa genel kullanım alanlarının süsleme ve ışıklandırmasıdır. Dilediğiniz temayı seçip süslemeyi organizasyon firmasına bırakabilir veya kendiniz planlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle yapmanız gereken kullanım ve süsleme alanlarını tespit etmek, buna göre çalışmaya başlamak olacaktır. Aynı zamanda dans edilecek alanın da ışıklandırması, alan kullanımı sonrasında netleşecektir.

4Bistro bar masaları ile kapasiteyi artırın

Nişanınız için kullanacağınız teknede nişan ne kadar büyük olursa olsun, kullanacağınız alan kısıtlı olacaktır. Bu alanı maksimum seviyede kullanmak için yapmanız gereken bistro masalar kurmaktır. Bu masalar tahmin edeceğinizden çok davetli ağırlayacak, koltuk ve locaların yükünü hafifletecektir.

Mutlaka incele:  Söz Pastası Modelleri

Menü ve müzik seçiminin önemi

teknede-nisan-organizasyonu-1

Bir teknede nişan organizasyonu için önemli olan sizin ve misafirlerin memnun olmasıdır. Bu da büyük oranda iyi bir menü, iyi bir servis ve kaliteli müziklerle sağlanır. İyi ve sizin beğendiğiniz bir menü, misafirlerin de bugünü güzel hatırlamalarını sağlayacaktır.

Nişan Hazırlıkları Detayları

Aynı şekilde kaliteli bir müzik de sizi ve sevdiklerinizi güzel bir atmosferde bulunmanın mutluluğu ile buluşturacaktır. Keyfini çıkarmanız dileğiyle! Dilerseniz, Nişan Konsepti Fikirleri, Önerileri ve Tavsiyeleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.
teknede-nisan-organizasyonu teknede-nisan-organizasyonu-2 teknede-nisan-organizasyonu-4 teknede-nisan-organizasyonu-6 teknede-nisan-organizasyonu-9 teknede-nisan-organizasyonu-10

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!