Üsküdar Gezilecek Yerler Listesi – Üsküdar’da Nereye Gidilir?

684

Tarihe tanıklık eden dar ve yokuşlu sokakları, masmavi sularıyla misafirlerine huzur ve mutluluk veren sahili ve İstanbul kartpostallarına konu olan Kız Kulesi.. Üsküdar gezilecek yerler arasında sizi keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz.

Üsküdar Gezilecek Yerler Listesi

Bizans döneminde adı ‘Altın şehir’ olan Üsküdar, bugün o adın hakkını verircesine tarihi güzellikler sunuyor ziyaretçilerine. Rotasını Üsküdar’a çevirenler için görmeleri gereken tarihi ve doğal güzellikleri Üsküdar gezilecek yerler yazımızda sizin için listeledik.

Mutlaka incele:  Ataşehir Restaurantları

1Üsküdar sahili

Sahil boyunca oltasını denize atan balıkçıların arasından geçerek sabah yürüyüşü yapabileceğiniz, bir banka oturup denize karşı simit, peynir ve çay keyfi yapabileceğiniz, İstanbul’un güzelliklerini tek açıdan görebileceğiniz bir semt Üsküdar.

3Üsküdar III. Ahmet Çeşmesi

Üsküdar’ın kalbinde yer alan III. Ahmet Çeşmesi, gündelik hayatın hareketliliğine ve kalabalığın koşuşturmasına tanıklık eder her gün.

4Üsküdar Çarşısı

Üsküdar III. Ahmet Çeşmesi’nin yukarısında yer alan çarşı, taze sebze, meyve, peynir, yufka, kadayıf ve daha pek çok şey satan esnafın ekmek teknesidir.

5Üsküdar Balıkçılar Çarşısı

Balıkçılar Çarşısı da Üsküdar’ın uğrak yerlerindendir.

7Üsküdar Mihrimah Sultan Camii

Adeta Üsküdar’a kucak açmış gibi tüm ihtişamıyla ayakta duran bir yapı; Üsküdar Mihrimah Sultan Camii. Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan’ın kızı olan Mihrimah Sultan tarafından yaptırılan bu camii, Mimar Sinan’ın İstanbul’a kazandırdığı en muhteşem eserlerden biridir.

uskudar-sahili-40867324-14c8-4873-bcd2-3ed0cdccc2a0 uskudar-x yslmav istanbul-resimleri-569436353b7a6 dsc_0083- 28234305_dsc_0236

İstanbul, Doğal Bir Fotoğraf Platosudur

İstanbul, fotoğrafa meraklı herkes için doğal ve tarihi manzaraları harmanlayarak sunar. Muhteşem fotoğraf kareleri elde edebileceğiniz İstanbul semtleri, fotoğraf çekmenin sizin için adeta bir tutku olmasını sağlayacaktır. İstanbul’da Fotoğraf Çekilecek Yerler Listesi yazımızı okuyarak, İstanbul’da en güzel fotoğraf karelerini yakalayabileceğiniz yerleri öğrenebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!