Yasemin Çiçeği Anlamı ve Bakımı

3665

Doğada çok fazla türü olan yasemin çiçeği, farklı renkleri ve bu renklerin özdeşleştiği bazı anlamları ile tabiat ananın bize verdiği, en sevilen çiçek türlerindendir.

Yasemin Çiçeği Ne Anlama Gelir ve Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Narin yapısı sebebiyle bakımında da dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Güneş ışığının doğrudan temas etmemesi, ortamın ışık alması, rüzgardan etkilenmemesi, ortamın sıcaklık derecesi ve daha pek çok şey yasemin çiçeğinin yetişmesi için önemlidir.

Mutlaka incele:  Sukulent Nedir? Sukulent Bakımı, Sulama Nasıl Yapılır?

1Yasemin çiçeği ne anlama gelir?

Yasemin çiçeği, çekicilik ve güzelliği ifade etmektedir. Bu özellikleri tüm sadeliği ve zarafetiyle yansıtır. Yasemin çiçeğinin farklı renkleri bulunmaktadır ve bu farklı renkler farklı anlamlara gelmektedir. Örneğin, güzellik ve çekiciliğin sembolü olan yasemin çiçeği kırmızı renkle birleştiğinde aşkı ve sevgiyi de ifade eder. Sarı yasemin ise, bolluk ve sevinç içinde yaşamak anlamına gelir.

3Güneş ışığına direkt olarak maruz kalmamalı

Yasemin, güneş ışığı aldığı yöne doğru eğilebilir. Bu yüzden her yönünün güneş ışığı aldığından emin olmak için, belirli aralıklarla güneşe karşı döndürülmelidir. Ayrıca yasemin çiçeği için ışık, adeta besin kaynağıdır. Işıksız yaşayamaz, eğer ışıksız kalırsa yaprakları kararır ve solar.

4Sulama…

Bu çiçek türü yazın haftada en az iki kere, kışın ise haftada bir kere üstten sulanmalıdır. Ayrıca suyun tüm toprağa ulaşması gerekmektedir.

6Yasemin Çiçeğini Nasıl Koruruz?

Kışın fazla sıcağa maruz kalan yasemin bitkisinin yaprakları bitlere maruz kalabilir. Bu nedenle kışın yasemin çiçeğini kapalı balkonda muhafaza edebilirsiniz.

7Yasemin çiçeğinin faydaları nelerdir?

Romatizma ağrılarını giderici ve ateşi düşürücü özelliği olan yasemin çiçeğinin idrar söktürücü etkisi de vardır. Ayrıca sinirlerin de yatıştırılmasına yardımcı olur.

Çiçeklerle Dolu Rengarenk Bir Dünya

Tabiat ana bize yüzlerce, binlerce hatta milyonlarca bitki çeşidi sunmaktadır. Her çiçek türü de kendi içerisinde farklı renklere ve cinslere ayrılmaktadır. Eminiz ki, bu sayısız çiçek seçenekleri arasından siz de eviniz veya ofisiniz için bir köşede yer açıp yetiştirebileceğiniz bir çiçek türü bulabilirsiniz. Lale Çiçeği Özellikleri ve Anlamı , Bambu Çiçeği Anlamı ve Faydaları ve Nergis Çiçeği Bakımı ve Nergis Çiçeğinin Hikâyesi yazılarımız size bu konuda yardımcı olabilir.

jasmine-flower-201730_960_720 uql22cv 1ts0hi2jasmine-flower-background-picture jasmine-flower hd-beautiful-flowers-wallpaper-hd-wallpaper

yasemin çiçeği-5

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!