Yeni Doğan Bebek Nasıl Uyandırılır?

6234

Yeni doğan bebekler sürekli uyurlar. Ama bazı zamanlarda onları emzirmek için huzurlu uykularından uyandırmanız gerekmektedir. Böyle anlarda onu korkutmadan uyandırabilmeniz için oldukça hassas olmalısınız. Yeni doğan bebek nasıl uyandırılır konusunda ayrıca deneyebileceğiniz bazı basit yöntemler de bulunuyor.

Yeni Doğan Bebek Nasıl Uyandırılır?

Her ne kadar kıyamasanız da onu uyandırmanız gereken anlarda size yardımcı olması için “Yeni doğan bebek nasıl uyandırılır?” sorusunu cevapladık. Yeni doğan bebek nasıl uyandırılır sorusunu cevaplarken verdiğimiz önerilerle siz de bebeğinizi ürkütmeden uyandırabilirsiniz. O halde, buyurun yazımıza…

Mutlaka incele:  En Güzel Yeni Doğan Fotoğraf Çekimi Önerileri ve Tavsiyeleri

1Yeni doğan bebekler aşırı uyuyabilir

Bazı bebekler uykusuzluk sorunu yaşarken bazı yeni doğan bebekler de aşırı uyurlar ve ebeveynleri onları uyandırıp uyandırmamak konusunda tereddüt eder.

2Yeni doğan bebeklerde gece gündüz kavramı gelişmemiştir

Bebeklerde gece ve gündüz kavramı gelişmediği için çokça uyuyabilirler. Bu ayrımın gelişmesi için yaklaşık 3 ay geçmesi gerekmektedir. Bebeğinizin gece gündüz ayrımının erken gelişmesini istiyorsanız onu gündüz aydınlık bir odada yatırabilirsiniz. Gece de ortam daha karanlık olacağı için gece ve gündüz ayrımı kendiliğinden oluşacaktır.

Mutlaka incele:  En İyi Çocuk Psikolojisi Kitapları

3Bebeğiniz sürekli uyuyorsa onu uyandırabilirsiniz

Siz de bebeğinizin aşırı uyumasından dolayı sıkıntı yaşıyor ve yeni doğan bebek nasıl uyandırılır diye soruyorsanız önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

4Emzirme pozisyonunu alın

Bazı bebekler 4-5 saat aralıksız uyuyabilirler fakat emzirilmeleri gerektiği için uyandırılmaları şarttır. Bunun için annenin bebeğini kucağına alması ve memesini ağzına değdirmesi yeterlidir. Bebeğiniz bu pozisyonda kolaylıkla uyanacaktır. Emzirme pozisyonunda uyanacak ve acıktığını hissedip emmeye başlayacaktır.

Mutlaka incele:  İstanbul Yenidoğan Fotoğrafçısı Fiyatları

5Eğer hala uyanmadıysa…

Bebeğiniz kucağına almanıza ve emzirmeye başlamanıza rağmen uyanmadıysa hafif dokunuşlarla masaj yapabilirsiniz vücuduna. Bebeğiniz bu şekilde ürkmeden uyanmış olacaktır. Yeni doğan bebek nasıl uyandırılır sorusunun cevabı işte bu kadar basit!

Yeni Doğan Bebek Nasıl Uyandırılır Yazımız Size Yardımcı Oldu Mu?

Yeni doğan bebek nasıl uyandırılır sorusunun yanıtı bebek bakımı konusunda size fayda sağladıysa diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz. Yeni doğan bebekler için en faydalı besin anne sütüdür. Fakat anne sütü alımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta emzirme pozisyonudur. Yeni Doğan Bebek Emzirme Yöntemleri ve Pozisyonları yazımızı okuyarak bebeğinizi doğru pozisyonda emzirebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!