El İşi Yeni Örgü Modelleri ve Yapılışları

3409

Örgü modelleri her geçen gün farklılaşan bir çeşitliliğe sahip. Klasik örgü modelleri ile yapılan çeşitli eşyaların yanı sıra çıkan yeni örgü modelleri de oldukça ilgi çekici..

En Güzel Yeni Örgü Modelleri için Fikirler

Kazak, atkı, bere, örtü gibi farklı şekillerde kullanabileceğiniz yeni örgü modelleri keşfetmek ister misiniz? İşte birbirinden güzel örgü modelleri

Mutlaka incele:  Erkek Bebek Örgü Modelleri ve Açıklamalı Yapılışları

1Çapraz örgü modeli

Hem baklava desenini andıran hem de farklı renkler kullanmaya olanak veren bu örgü modelini atkı, bere, saç bandı ya da yelek gibi farklı eşyalar için kullanabilirsiniz. Üç ya da daha fazla renkte ip seçerek harika bir desen oluşturabilirsiniz. Bu örgüdeki püf noktası, her bir renk için belli sayıda ilmeğin örülmesi. Her bir rengin ilmek sayısı ise eşit olmalı. Her bir renk bittiğinde diğer renge geçerken çapraz şeklinde ördüğünüzde iç içe geçmiş bir görüntü oluşturmuş olursunuz.

2Yuvarlak delikli yeni örgü modelleri

Bu yeni örgü modeli için kalın bir şişe ihtiyaç duyabilirsiniz. Orta kalınlıkta bir ip kullanarak yapabileceğiniz bu modelde de amacınız yuvarlak bir delik oluşturmak. Bu örneği yelek ya da hırka modellerinde kullanabilirsiniz. Düz bir örgü şeklinde devam edip ucunda bu modeli yaparak harika bir atkı modeline de ulaşabilirsiniz.

Mutlaka incele:  El İşi Gösterişli ve Küçük İğne Oyası Modelleri

3İki renkli yeni örgü modelleri

İki renk kullanılan birçok yeni örgü modeli bulunuyor. Bu örgü modelinde ise kullanacağınız ikinci rengi, diğer renk ile birleşecek şekilde örmeniz gerekiyor. Bu şekilde az bir ilmek sayısı ile ördüğünüzde yalnızca kenarda bir sütun şeklinde farklı bir renk belirmiş oluyor. Bu örneği de bebek örgü kazak modelleri ya da yelek modellerinde tercih edebilirsiniz.

4Kalpli yeni örgü modelleri

Kalp figürü birçok örgü örneğinde yer alıyor. Burada ise örerken belli sayıdaki kısımlarda boşluk bırakarak bir kalp figürü oluşturmanız gerekiyor. Bu kalp şeklini oluşturmadan önce ilmek saymanız ve hangi ilmekten sonra boşluk bırakacağınızı önceden planlamanız gerekiyor.

5Büyük örgü örneği

Bu model için farklı bir aparat kullanmanız gerekiyor. Düz bir örgü olarak başladıktan sonra üç ayrı kısım oluşturduktan sonra bu üç uzantıyı saç örgüsü şekline getirip uçlarını tekrar birleştirmek amacıyla örmeniz gerekiyor. Farklı bir atkı modeli arıyorsanız oldukça ideal.

Mutlaka incele:  Çivili Kasnak Modelleri Yapılışı

6Gökkuşağının renklerini üzerinizde taşıtacak örgü modelleri

Farklı renk bloklarının bir arada kullanılması sık sık karşımıza çıkıyor. Yeni örgü modelleri de bu trendden nasibini alıyor. Özellikle atkı ve battaniye gibi modellerde oldukça enerjik duracak bu akıma bir şans verin.

7Fıstıklı Kalp Yeni Örgü Modelleri

Hem farklı hem de yaratıcı bir örgü modeli arıyorsanız, kalp şeklinde desenleri olan bu tasarıma şans verebilirsiniz. Tek ren üzerinde çok şık duran bu modeli birden fazla renkteki iple de deneyebilirsiniz.

8İstiridye örgü modeli

Şık olduğu kadar kolay da olan yeni örgü modelleri arasında yer alan istiridye örgü modelini kullanarak kazaklar, hırkalar ve battaniyeler örebilirsiniz.

Farklılık arayanlara özel yeni örgü modelleri

Daha değişik örgü modelleri arıyorsanız, sitemizde yer alan modeller arasından ilham alabilirsiniz. Çok daha farklı örgü modelleri arıyorsanız Değişik Örgü Modelleri İçin Harika Örnekler adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

yeni örgü modelleri (3)

degisik-orgu-modelleri-ve-yapilislari-12 degisik-orgu-modelleri-ve-yapilislari-10

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!