Yeşil Göz Makyajı İçin Öneriler

639

Bir makyaj yapılırken en çok da göz makyajı üzerinde durulur değil mi? Çünkü bakışların anlamı makyaj sayesinde derinleşir. Yeşil gözlere sahipseniz, gerçekten çok şanslısınız çünkü yeşil gözler, makyajı daha iyi yansıtır ve makyajla mükemmel uyum sağlar. Peki yeşil göz makyajı nasıl yapılmalıdır? Kısaca inceleyelim.

Yeşil Göz Makyajı

Derinleşir ama her göz rengi kendine göre farklı tonlar ve farklı renkteki malzemelerle süslendiğinde yani doğru makyaj yapıldığında anlam kazanır. Peki, yeşil gözlü hanımlar sıkı durun bu makyaj önerileri sizler için.

Mutlaka incele:  Dalgalı Saçlar İçin Kısa Saç Modelleri

1Hangi renk far kullanmalı?

Yeşil göz makyajı için, önereceğimiz far renkleri mor, yeşil, bakır ve altın renklerinden ibarettir. Mor renk far kullanmayı tercih eden bayanlar, eğer gözlerinizin rengi açık renk yeşil ise açık tonlarda olan moru, eğer gözleriniz koyu yeşilse koyu tonlardaki mor farı kullanmalısınız. Yeşil far ise; yeşil gözlü bayanların en dikkat etmesi gereken far rengidir. Çünkü bu rengi kullanmak isteyen bayanlar, göz rengine en uygun olan tonu seçmezlerse gözlerinin ön plana çıkmasını engellemiş olurlar. Bakır ve altın rengi göz farını kullanmak isteyen bayanlara tek bir önerimiz olacak o da; göz uçlarına bu far rengini uygulamamaları gerektiğidir.

Mutlaka incele:  Saç Topuz Modelleri İçin Öneriler

2Yeşil göz makyajı için eyeliner ve göz kalemi

Yeşil göz makyajı yapmak isteyen hanımlar, alışkanlıklarınızı bir yana bırakın ve siyah göz kaleminden kurtulun. Sizin için en ideal göz kalemi rengi koyu gri ve kahve tonlarıdır. Işıltılı gümüş ve tonlarından mutlaka kaçının çünkü bu tonlar gözlerinizin soluk ve mat gözükmesine yol açar.

Mutlaka incele:  Sarı Renk Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

3Doğru tercihlerinizle daha da harikasınız

Gözünüzün rengi ne olursa olsun, doğru teknikle uygulanan göz makyajı sayesinde harika görünebilirsiniz. Yazımızın en başında da söylediğimiz gibi, yeşil gözlü hanımlar her ne kadar harika makyaj için uygun olsalar da doğru yapılmamış yeşil göz makyajı ile makyajsız hallerinden daha kötü bir görünüme kavuşabilirler. Bunları yaşamamak içi biraz deneyim ve tabi ki biraz da araştırma gücü şart. Çimen yüzlü gözlerinizin kıymetini bilin ve onları kesinlikle istedikleri ihtişama kavuşturun. Unutmayın! Her şeye onlardan bakıyorsunuz…

yeşil göz makyajı yeşil göz makyajı 6 yeşil göz makyajı 5 yeşil göz makyajı 3

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!