DJ Eğitimi İçeriği Nedir? Nerden Alınır?

504

Profesyonel ya da hobi olarak djlik yapmak istiyorsanız en iyi verimi dj eğitimi ile alırsınız. Dj eğitiminiz sırasında ihtiyacınız olan bütün programları öğrenir ve teknikleri kavrarsınız. Bu sayede eğer isterseniz meslek olarak da djlik yapabilirsiniz.

Dj Eğitimi

Dj eğitimi sırasında djlik ile ilgili ihtiyacınız olan her şeyi öğrenirsiniz. Bu eğitimi kendini çalışmalarınızla pekiştirerek daha iyi bir hale gelebilirsiniz.

Mutlaka incele:  DJ İş İlanları, DJ Arayan Müşteriler gigbi'de

1Ekipman Tanıtımı ve Kurulumu

Dj eğitimi ilk adımı kullanacağınız ekipmanların tanıtımı ve kurulumudur. Her ekipman aynı olmasa da mantık olarak aynı mantıkta çalışır. Kullanacağınız ekipmanı iyi tanımalı ve kurulumu hakkında bilgi almalısınız.

2Ses Teknik

Dünyanın en güzel mixlerini hazırlasanız da ses güzel çıkmıyorsa hiç bir işe yaramaz. Bu yüzden ses teknik konusunda eğitim de verilir. Bu eğitim, djlik eğitiminizin ilk derslerinden biridir.

3Temel Ritm ve Temel Müzik Bilgisi

Ritm bilginiz olmadan istediğiniz mixleri yapamazsınız bu sebeple öncelikle bir ritm dersi almalısınız. Bu eğitim de djlik eğitiminizin içerisinde olan bir eğitimdir. Tek başına ritm bilgisi önemli değil, temel bir müzik bilgisi de almanız çok işinize yarayacaktır.

Mutlaka incele:  DJ İş İlanları, DJ Arayan Müşteriler gigbi'de

4Mix Teknikleri ve Efekt Bilgisi

Ritm ve müzik bilginizi de aldıktan sonra sıra mix tekniklerini öğrenmeye geliyor. Mix teknikleri djlik eğitiminin en zevkli derslerinden biridir. Mix teknikleriyle birlikte size bir de efekt bilgisi de verilecektir.

6Arşiv Oluşturma

Hazırladığınız şarkıları saklamanız için arşiv oluşturma eğitimi de almalısınız. Arşiv hangi kurallara göre hazırlanır ve hazırladığınız şarkıları nasıl kolay bulursunuz bunu da eğitim sırasında öğrenirsiniz.

7Dj Eğitimi Nasıl Alınır?

Djlik eğitimini özel kurslar, stüdyolar, production firmaları hazırlar. Bu kurslardan birine giderek hayalini kurduğunuz mesleği yapabilir ya da hobi olarak ortaya güzel şarkılar koyabilirsiniz.

Şehrinize göre gigbi’deki DJ’lere göz atmak isterseniz:

Profesyonel DJ’ler

gigbi’de DJ olarak yer almak isterseniz:

DJ Profili Oluştur

İstanbul Dj Kiralama Fiyatları

Meslek olarak djlik yapmak istiyorsanız ancak dj kiralama fiyatları hakkında bilginiz yoksa İstanbul DJ Kiralama Fiyatları isimli yazımızı okuyarak dj kiralama fiyatları ile ilgili ortalama bir fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!