Evde Nişan Organizasyonu Nasıl Yapılır?

14749

Düğününüz öncesi en önemli organizasyonlardan biri de nişanınız. Evde nişan organizasyonu düşündüyseniz, telaşınız ve heyecanınız da eminiz iki katına çıktı. Bu özel günü en güzel şekilde yaşamak, en akılda kalıcı hatıralarla doldurmak için her detayı düşünmek istiyorsunuz. İşte bunun için size birkaç ipucunun bir arada bulunduğu bir yazı hazırladık. Hem kusursuz bir gün hazırlayacak, hem de bu günün tadını sonuna kadar çıkaracaksınız.

Evde Nişan Organizasyonu İçin İyi Bir Plan Yapın

Öncelikle isteme, söz, nişan; hangisi bir arada olacak, nişanınızı tamamen ayrı bir günde mi yapmak istiyorsunuz ona karar verin. Kahve pişirilmesinden tutun, nişan pastasına kadar tüm detaylar bundan sonra netleşecek.

Mutlaka incele:  Bursa Piyanist Kiralama Fiyatları

1Saat saat akış provası

Kararınızı verdikten sonra günün akış planını hazırlayın. Saat saat nerede, ne olacak, kim sorumlu olacak gibi genel hatlarıyla akışı görün. Bu işi stresli hale getirmeden, keyfini çıkararak yapmanızda fayda var. Zira olası ters gidecek işler, moralinizi bozmaya çalışacak; izin vermeyin.

2İkramlarınızın hazırlığını yapın

Evde nişan organizasyonu için misafirlerinize yapacağınız ikramın çeşidine karar vermek de ilk adımlardan biri. Bir catering şirketi mi ayarlayacaksınız; yoksa annenizin marifetli ellerinden zengin bir ikram sofrası mı hazırlayacaksınız? Detaylar da buna göre şekilleneceği için öncelikle bu kararı verin, rahat edin. Daha sonra ikram için düşündüğünüz menüyü oluşturun. Biz her dönem tercih edilen, mutlaka ilk sıralarda biten yiyecekleri derledik; aşağıda paylaşıyorum.

  • El açması peynirli börek
  • Çeşitli kanepeler
  • Peynir tabağı
  • Mercimekli köfte/kısır
  • Sarma/sigara böreği/sebzeli kiş
  • Un kurabiyesi
  • Minik bezeler
  • Marshmallow
  • Ve tabii pasta
Mutlaka incele:  Nişan Yüzüğü Seçimi İçin Etkileyici Öneriler

3Evde nişan organizasyonu için neler gerekli?

Yemek telaşını atlattınız; sıra törene geldi. Strese girmemek adına her türlü malzemeyi misafirleriniz gelmeden hazırlayın deriz. Nişan tepsisi, makas, yüzükler, kırmızı kurdele ve varsa küçük süslerinizi mutlaka bir köşede hazır tutun. Bu arada özellikle son anda karışıklıktan atlanmaması adında fotoğraf makinesini de kolay ulaşılabilir bir yerde bulundurun. Bir fotoğrafçı ile anlaştıysanız da tetikte olmasını isteyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kız İstemeye Giderken Neler Götürülür?

4Evde nişan organizasyonu için pasta

Evde nişan organizasyonu için belki pastanızı da kendiniz hazırlamak istersiniz. Günün anlamı ve önemine uygun olarak pastanızın da özel olmasını istiyorsanız mutlaka küçük detaylarla onu unutulmaz kılmalısınız. Baş harfleriniz, sizin için özel bir andan bir detay veya yüzüklerinizin minyatürleri, misafirlerinizi de gülümsetecektir.

5Evde nişan organizasyonu misafirleriniz için küçük hediyeler

Herkesin size ait bu güzel günden bir hatıra ile evinizden ayrılması, sizin de hoşunuza gidecektir. Bu ister bir şeker olsun, ister resimlerinizin bulunduğu minik bir mıknatıs, ister küçük bir hatıra çiçek. Ne olursa olsun akıllara gelmenizi sağlayacaktır.

Misafirleriniz gitti; siz de önemli bir organizasyonu daha geride bırakmanın huzuruyla dinlenmeye koyuldunuz. Geceniz nasıl geçmiş olursa olsun, unutulmaz anılarla dolu olduğundan eminiz.

evde nişan organizasyonu evde nişan organizasyonu evde nişan organizasyonu

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!