Gelin Arabası Süsleme Malzemeleri – En Güzel Düğün Arabası Fikirleri

En güzel gelin arabası süsleme fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın!

2468

Düğün hazırlığının en önemli kısımlarından biri de gelin arabası seçimi ve gelin arabası süsleme konusudur. Gelin arabası süsleme malzemeleri nelerdir ve en yaratıcı gelin arabası süsleme fikirleri bu yazıda!

Gelin Arabası Süsleme Malzemeleri Nelerdir?

Ayna süsleri, balonlar, çiçekler, gelin-damat figürleri, oyuncak bebekler, fırfırlı süsler… Gelin arabası süsleme malzemeleri saymakla bitmez! Sizin için bu malzemelerle hazırlanan en güzel gelin arabası modellerini sunuyoruz.

Mutlaka incele:  Düğün Saç Modelleri

1Dudak figürüyle gelin arabası süsleme 

Son yıllarda hemen hemen her konuda olduğu gibi gelin arabası süsleme konusunda da yaratıcı modeller ortaya çıktı. Farklılık isteğiyle ortaya çıkan birbirinden yaratıcı gelin arabası süslerinden biri de dudak figürü. Arabanın ön kısmına, tam ortaya yapıştırılan büyük dudak figürü oldukça komik ve farklı görünüyor.

2Çiçeklerle gelin arabası süsleme

Özellikle yaz aylarında gerçekleştirilen kır düğünleri için tercih edilen bir gelin arabası süsleme çeşididir, çiçeklerle süsleme. Çiçekli bir çerçeve ve altında bulunan kurdeleler size de ilham kaynağı olabilir.

Mutlaka incele:  Drone Kiralama ile Etkinliğinize Farklı Bir Açıdan Bakın!

3Tül ve çiçeklerle süslenen bir gelin arabası modeli

Çiçeklerin yanı sıra tül de gelin arabası süslerken sıklıkla kullanılıyor. Ön kısmı tülle kaplanan bu modelde tüllerin üzerine de çiçek parçaları yerleştirilmiş. Aynı çiçek parçaları kurdelelerle birlikte arabanın ayna ve kapı kollarına da bağlanmış.

4Kalpli süsleme

Her ne kadar bu bir nişan arabası süsleme modeli olsa da aynı süsleme modeli gelin arabaları için de uyarlanabilir. Arabanın aynalarından gelen tül parçaları ön tarafta birleşmiş ve üzerine de  çiçeklerle yapılan iki tane büyük kalp yerleştirilmiş.

Mutlaka incele:  Gelin Ayakkabısı Seçimi İçin Püf Noktalar

5Sevimli gelin arabası süsleme modelleri

Pek çok düğünde düğün arabası olarak tercih edilen eski model arabalar oldukça nostaljik ve sevimli bir görünüme sahip. Özellikle farklı süsleme yöntemleri ile daha da yaratıcı olabilirsiniz. Örneğin arabanın far kısmına takacağınız kirpikler oldukça farklı bir hava katacaktır.

Daha Fazla Gelin Arabası Modeli İçin…

Daha fazla gelin arabası süsleme modelini incelemek için yazımıza devam edebilir, sunduğumuz örneklere göz atabilirsiniz. Ayrıca düğününüz için mekan seçimi konusunda da size yardımcı olabiliriz. Henüz karar vermediyseniz Düğün Mekanları Seçimi Nasıl Yapılır? yazımızı okuyarak düğün mekanı seçiminde neler yapmanız gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. gelin-arabasi-susleme-2 gelin-arabasi-susleme-3

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!