Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri Nelerdir?

25401

Gözlerinizin güzelliğini daha belirgin hale getiren uzun ve gür kirpiklerdir. Pek çok kadın kirpiklerinin kısalığından ve seyrekliğinden şikayetçidir. Kirpik uzatma yöntemleri ile bu sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri

Kirpiklerinizin gürleştirmek için kullanacağınız birkaç yöntemden bahsedebiliriz. Kirpik uzatma ve gürleştirme için Hint yağı bir alternatif olabilir. Hint yağı haricinde birkaç tedbir ile de kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kumral Saç Rengi Tonları

1Hint yağı ile kirpik uzatma

Yüzünüzü ve göz çevresini güzelce temizledikten sonra bir maskara fırçası ile hint yağını alarak dikkatlice dipten uca doğru kirpiklerinize sürün. Bu işlemi gece yatmadan yapmak daha mantıklı. Sabah kirpiklerinizi hırpalamadan yıkayın.

2Kirpiklerinizi uzatmak için vazelin

Yatmadan önce bir kulak çubuğu yardımıyla kirpiklerinize vazelini ince bir tabaka halinde sürmeniz yeterli olur. Vazelin kirpiklerinizi korur ve nemlendirerek uzamasına yardımcı olur.

3Badem yağı çok etkili

Kirpiklerinizi besleyen en iyi yağlardan birisi de badem yağıdır. Badem yağını direkt bir pamuk çubuğu ile kökünden başlayıp ucuna doğru sürün. Kirpiklerinizi nemlendiren ve besleyen badem yağı uzamalarına yardımcı olur. Dilerseniz, Badem Yağının Faydaları Nelerdir? başlıklı yazımızdan badem yağının diğer faydalarına da göz atabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Tırnak Süsleme Modelleri Nasıl Yapılır? En Güzel Tırnak Şekilleri

4Kirpiklerinizi tarayın

Evet, yanlış okumadınız. Kirpiklerinizi saçlarınızı tarar gibi her gün bir maskara fırçası veya benzeri bir fırça ile tarayın. Bu kirpiklerinizin köklerine daha fazla kan gitmesini ve beslenmelerini sağlayacaktır.

5Zeytinyağı ile kirpik uzatma

Kirpiklerinize faydalı gelen yağ türlerinden birisi de zeytinyağıdır. Ancak kullanacağınız zeytinyağının iyi kalite sızma zeytinyağı olması gerekmektedir. Zeytinyağı içerisindeki E vitamini saçlarınızı beslediği gibi kirpiklerinizi de besler.

Mutlaka incele:  Plastik Makyaj Malzemeleri Listesi

6Yumurta akı ve Hintyağı

Yumurta akı protein yapısı ile kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olur. Eşit miktarda hint yağı ile karıştırarak oluşan bu karışımı kirpiklerinize sürün. Nemlendirici ve besleyici bu karışım ile kirpikleriniz gürleşir ve uzar.

7Makyaj kalıntısı bırakmayın

Yüzünüzde ve kirpiklerinizde kalan makyaj kalıntısı cildinizin nefes almasını önlediği gibi kirpik köklerinizin de hava almasını engelleyerek kirpiklerinizin kaybını hızlandırır. Bu nedenle makyajınızı yüzünüzde fazla tutmamaya özen gösterin. Makyajınızı temizlerken kirpik bölgenize hassas davranmalısınız.

İyi beslenme şart

İyi ve dengeli beslenme vücudunuz için nasıl faydalıysa kirpikleriniz de bundan nasibini alır. Özellikle B, E vitaminleri ve biotin içeren gıdaları tüketmeniz saçlarınıza olduğu gibi kirpiklerinize de çok faydalıdır. Kirpik uzatma yöntemleri yanında iyi beslenme de şarttır.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!