Anasayfa
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kategoriler

🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri

Destek
İletişim
Kariyer
Blog
Anasayfa
Talepler
Bildirimler
Kategoriler

📲 Mobil Uygulama İndir
🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri
💁 Destek

Çıkış
İzle ve Öğren 🎓
Genel Bakış 👀
Talepler
Teklifler
Anlaşmalar
Değerlendirmeler
Bildirimler
İstatistikler
Profilim
Ayarlar

📲 Mobil Uygulama İndir
🌟 Üyelik
🌟 Hesabını Yükselt
📣 Profilini Paylaş
🎓 İzle ve Öğren
💁 Destek

Çıkış

Asker Eğlencesi Nasıl Yapılır? Asker Uğurlamasında Neler Yapılır?

author
Nedim Emre Akın
tarafından 02/05/2021 tarihinde yazıldı.

Ülkemizde askerlik son derece önemli bir görev olarak bilinir. Herkesin önem verdiği bir görev olduğu için asker eğlencesi de bir o kadar önem taşır.


Asker Eğlencesi Neden Yapılır?

Askerlik bir milli görev olarak kabul edildiğinden dolayı askere gidecek olan kişi için çeşitli organizasyonlar yapılır. Gitmeden önce onu en iyi şekilde uğurlamak için herkes elinden geleni yapar. Asker eğlencesi de askere gidecek kişinin, gitmeden önce bütün sevdiklerini bir arada görmesi ve iyi vakit geçirmesi için düzenlenir.


Asker eğlencesi yapmanın amacı nedir?

Aileler için büyük önemi olan askerlik görevi, neredeyse kutsal bir görev olarak kabul edilir. Erkek çocuklarını askere uğurlayacak olan anne ve baba bu yüzden son derece gururlu ve mutludur.


"Asker ocağı, peygamber ocağı"na uğurlama

Halkın “asker ocağı, peygamber ocağı” demesi bu göreve ne kadar önem verdiğinin kanıtlarından biridir. Ebeveynler de erkek çocuklar da bu görevin ne kadar önemli olduğunun farkındadır. Bu sebeple askere gitmeden önce evlatlarını uğurlamak için eğlence düzenlerler.


Asker eğlencesi nasıl yapılır?

Askere gidecek olan kişi için ailesinin ve yakınlarının bulunduğu bir eğlence düzenlenir. Askere gitmeden birkaç gün önce yapılan bu eğlence ile, askere gidecek olan kişi sevdikleriyle vedalaşmış olur. Asker eğlencesi bir salonda büyük bir organizasyon şeklinde de yapılabilir, evde aile içinde de.


Davul zurna eşliğinde sınırsız eğlence

Vedalaşmaya gelen kişiler askere gidecek olan kişiye hediyeler verir. Asker de sevdiklerinden bu eğlence vasıtasıyla helallik ister. Asker eğlencesi çoğunlukla davul ve zurna eşliğinde yapılır ve herkes gönlünce eğlenir.


Asker eğlencesi ve asker uğurlaması

Askere gidecek olan kişi gitmeden 15 ya da 20 gün önce akrabalarının evlerini tek tek ziyaret eder. Her bir ziyarette asker için yemekler yapılır ve en iyi şekilde ağırlanır. Bazı yörelerde ve küçük bölgelerde askerliğini yapacak olan kişi kapı kapı gezerek helallik ister ve gittiği kişiler askere yardımcı olmak için bir miktar para verir.


Asker eğlencesinin olmazsa olmazları

Asker uğurlama organizasyonu için askere gidecek olan kişi arkadaşları tarafından “en büyük asker, bizim asker” sloganları eşliğinde havaya atılır. Bu Türkiye’nin hemen her yerinde yapılan bir gelenek haline gelmiştir.


Askere kına yakılır

Bir diğer gelenek ise asker eğlencesi sırasında askere kına yakmaktır. Kimi zaman avuç içine kimi zaman ise küçük parmağına kına yakılır. Bunun iyi şans getireceğine inanılır. Askerin başının üzerinden tuz ve un çevrilir. Bu da nazara karşı koruyan bir başka gelenektir. Elbette bu gelenekler her yörede farklı şekilde uygulanabilir.


En İyi Davul Zurna Ekibi Fiyatları ve Seçenekleri gigbi'de!
Şehrindeki en iyi Davul Zurna Ekibi profesyonelleri sana hizmet vermek için hazır. Geçmiş müşteri değerlendirmeleri ile. Hemen talep oluştur, birkaç dakika içinde teklifler gelsin. Karşılaştır ve en iyisini seç.
Asker Eğlencesi Nasıl Yapılır? Asker Uğurlamasında Neler Yapılır? için en iyi profesyonel listesi
5.0 118 oy

Bu içerikleri nasıl hazırlıyoruz?
Her gün yüzlerce müşteri gigbi.com'da hizmet ihtiyaçları için güvenilir ve iyi profesyonelleri buluyor. Sorularını profesyonellerimiz ile görüşerek ve mevcut müşteri taleplerini analiz ederek cevaplandırıyoruz.

Ücretsiz Teklif Al
Birkaç dakika içinde teklifler gelsin, karşılaştır, en iyisini seç.
TEKLİF AL
gigbi.com nedir?