Düğün Arabası Seçimi İçin Alternatifler

1134

Düğün hazırlığı, hem telaşlı, hem heyecanlı hem güzeldir, hem de içinde birçok zorluğu barındırır. Bu hazırlık içerisinde en önemli kısımlar olan düğün mekanı, gelinlik gibi aşamalardan sonra yavaş yavaş sona yaklaşırken düğün fotoğrafçısı, mekan süslemesi ve düğün arabası seçimi gelir. Mekan, gelinlik, damatlık ve hatta gelinin saç ve makyajına kadar tüm detaylar tamamlandıktan sonra düğün arabası seçmek çok daha yerinde bir tercih olacaktır. Çünkü tüm hazırlıklar bir bütünü oluşturur. Ve her şeyin birbiriyle uyumlu olması gerekir.

Düğün arabası seçimi

Açık hava düğünü planlıyorsanız, düğün arabasını  da üstü açık bir model tercih edebilirsiniz. İşte bu gibi detaylar düğün arabası seçiminizi büyük ölçüde etkileyecektir. Gelelim düğün arabası seçimi için farklı alternatiflere..

Mutlaka incele:  Nikah Şapkası Modelleri İçin Güzel Öneriler

1Klasiklerden vazgeçmeyenlere: Eski tip arabalar

Birçok kişi elde bulunan arabaları düğün arabasına çevirmeyi tercih etse de o gün için araba kiralayan pek çok kişi de mevcut. Farklılık yaratmak ve düğününüzün bütününde harika olmasını istiyorsanız siz de düğün temanıza uygun bir araba kiralayabilirsiniz. Klasik arabalar son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Pembe, kırmızı gibi göz alıcı renklere sahip bu klasik arabalar, düğün arabası şeklinde süslendiğinde ortaya gerçekten harika bir görüntü çıkıyor.

2Rahatından ödün vermeyenlere: Büyük araçlar

Normal arabaların yanı sıra düğün arabası olarak alternatif arıyorsanız bu minibüs tarzındaki arabalar oldukça işinize yarayacaktır. İçinin geniş olması gelinin rahat etmesini ve gelinin yakın arkadaşı ya da yanında bulunmasını isteyeceği kişilerin de kolayca arabaya sığmasını sağlayacaktır.

Mutlaka incele:  Düğün Sandalyesi Süsleme Modelleri

3Yaz düğünleri için ideal : Üstü açık arabalar

Eğer ilkbahar veya yaz aylarında bir düğün yapmayı planlıyorsanız üstü açık arabalar kesinlikle harika bir seçim olacaktır. Üstü açık klasik arabalar özellikle kır ya da kumsal düğünleri için son derece uygun. Bu arabalarda düğün fotoğrafları da çektirmeyi ihmal etmeyin. Ortaya yeşilçam havasında muhteşem fotoğraflar çıkabilir.
2

Üstü açık vosvos arabalar da kesinlikle en iyi alternatifler arasında yer alıyor. Bir de capcanlı bir renge sahipse çok daha harika olacaktır. Yine bu araba da düğün fotoğraflarında muhteşem görünecektir.

4Romantizmden vazgeçmeyenlere : At arabası

Bir sahil kasabasında ya da adada düğün yapmayı planlıyorsanız bu at arabaları kesinlikle muhteşem olacaktır. Beyaz ve pembe ağırlıklı olan bu arabalar hem düğün fotoğraflarında harika görünecek hem de düğün temasına çok iyi bir şekilde uyum sağlayacaktır.

Mutlaka incele:  Arkadaşa Düğün Hediyesi Olarak Ne Alabilirim?

5Zevkli çiftlerin tercihi: Klasik arabalar

70-80’lerin arabalarından sonra en iyi alternatif kesinlikle 50 ya da 60’ların klasik arabaları. Tarihi mekan düğünü yapmayı planlıyorsanız mekana bu tarz bir arabayla giderek muhteşem bir giriş yapabilirsiniz.

6Her kadının hayali : Prenses arabası

Hangi kadın kendini prenses gibi hissetmeyi istemez ki? İşte bu Cinderella’nın baloya gittiği araba, prenses düğünü hayal edenler için muhteşem bir alternatif. Gösterişli ve akıllarda kalacak bir düğün planı yapıyorsanız kesinlikle böyle bir düğün arabası seçimi harika olacaktır.

wedding-cars-Sydney-mercedes-Benz handmade-wedding-flowers-for-the-car-2 Wedding-Cars-1 rolls-royce-silver-shadow-wedding-cars 571-684-1550-large vintage-wedding-car-winchester

Düğün Albümü İçin Öneriler

Düğün ile ilgili bir detayı daha hallettiğinize göre sıradakine geçebiliriz. Düğün albümü elinizde kalan en önemli hatıralardan biri olacaktır. Düğün fotoğraf çekiminizin kusursuz olması için fotoğrafçı seçimi çok önemlidir. Düğün albümü ile ilgili aklınıza takılan her türlü sorunun cevabını sitemizde bulabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!