Anasayfa
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kategoriler

🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri

Destek
İletişim
Kariyer
Blog
Anasayfa
Talepler
Bildirimler
Kategoriler

📲 Mobil Uygulama İndir
🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri
💁 Destek

Çıkış
İzle ve Öğren 🎓
Genel Bakış 👀
Talepler
Teklifler
Anlaşmalar
Değerlendirmeler
Bildirimler
İstatistikler
Profilim
Ayarlar

📲 Mobil Uygulama İndir
🌟 Üyelik
🌟 Hesabını Yükselt
📣 Profilini Paylaş
🎓 İzle ve Öğren
💁 Destek

Çıkış

Nişan Bohçası Nasıl Hazırlanır? Nişan Bohçasında Neler Olmalı?

author
Nedim Emre Akın
tarafından 30/04/2021 tarihinde yazıldı.

Nişan hazırlığında büyük bir yeri olan ve örf ve adetlere göre de mutlaka hazırlanması gereken nişan bohçası hazırlığı özen isteyen bir süreçtir.


Nişan Bohçası Neden Hazırlanır?

Nişan evlilik yolunda atılan ilk adım olduğundan bu bohçaya da aileler tarafından büyük önem verilir. Eski zamanlarda nişan bohçasının hazırlanmasının amacı nişan döneminde karşı tarafın karakterini saptamaktır.


Bohça Yerine Sandık ya da Sepet Kullanabilirsiniz

Nişan bohçasının adı her ne kadar gelenekselleşmiş bir ada sahip olsa da bohça yerine sandık ya da sepet kullanılabilir. Son dönemlerde son derece şık sandıklar nişan bohçaları için özel olarak tasarlanıyor. Dantel, saten, işleme ve taşlarla süslenen sandık modelleri arasından seçim yaparak şık bir nişan bohçası hazırlayabilirsiniz.


Gelin Adayları İçin Nişan Bohçası

Gelin adayının nişan bohçasında olması gerekenlerin başında şık saten bir gecelik ve de sabahlıktır. Bunun yanı sıra iç çamaşır takımı, makyaj seti, parfüm, ayakkabı, ev terliği ve elbise de bu bohçaya dahil edilmesi gereken eşyalar arasındadır. Elbette yörenin adetlerine göre de bu eşyalar farklılık gösterebilir.


Damatlar İçin Nişan Bohçası

Damat adayı için hazırlanacak nişan bohçası içerisinde yer alması gereken eşyalar arasında pijama, iç çamaşırı, havlu, ev terliği, gömlek, kemer yer alıyor. Daha da zenginleştirmek amacıyla kravat, bornoz ya da tıraş takımı gibi eşyalar da eklenebilir.


Nişan Bohçası Hazırlarken Nelere Dikkat Etmeli?

Nişan bohçasına konulmak üzere bu eşyalar seçilirken hem damat hem de gelin adayının zevklerine göre seçim yapılması son derece önemlidir. Bu nişan bohçasının yalnızca sembolik değil aynı zamanda içerisindekilerin kullanışlı olması da gerekir. Evlilik hayatında kullanamayacağı eşyaların nişan bohçasına koyulması gerekli değildir.


Nişan Bohçasında Neler Olmalı?

Gelin ya da damat için hazırlanan nişan bohçası için kıyafet, pijama takımı, cilt bakımı için kozmetikler, çeyiz takımları gibi ürünler olmazsa olmazdır. Ayrıca yöreye göre farklı eşyalar da eklenebilir.


Nişan İçin Şık Sandık Setleri

Adetlere göre gelinin bohçası işlemeli, dantelli sandıklarla hazırlanırken damat bohçası valiz ya da çanta ile verilir. Ancak son dönemlerde damat bohçaları da şık sandıklar şeklinde tasarlanmaya başlanmıştır.


Nişan bohçasının dışa da içi kadar önemli

Nişan bohçalarının içinde ne olursa olsun, geline ya da damada verilmeden önce güzelce süslenmesi gerekir. Gelin bohçalarında dantellerden ve renkli tüllerden yardım alınırken, erkek bohçalarında papyon gibi süslemelere de yer verilir.


En İyi Nişan Organizasyon Fiyatları ve Seçenekleri gigbi'de!
Şehrindeki en iyi Nişan Organizasyon profesyonelleri sana hizmet vermek için hazır. Geçmiş müşteri değerlendirmeleri ile. Hemen talep oluştur, birkaç dakika içinde teklifler gelsin. Karşılaştır ve en iyisini seç.
Nişan Bohçası Nasıl Hazırlanır? Nişan Bohçasında Neler Olmalı? için en iyi profesyonel listesi
5.0 22 oy

Bu içerikleri nasıl hazırlıyoruz?
Her gün yüzlerce müşteri gigbi.com'da hizmet ihtiyaçları için güvenilir ve iyi profesyonelleri buluyor. Sorularını profesyonellerimiz ile görüşerek ve mevcut müşteri taleplerini analiz ederek cevaplandırıyoruz.

İlgili Sorular
Nişan Saçları, En Güzel Nişan Saç Modelleri Isteme Çiçeği Modelleri İçin Birbirinden Güzel Öneriler Nişanlık Modelleri İçin Harika Öneriler En Güzel Nişan Gelinlikleri ve Nişan İçin Abiye Tavsiyeleri En Güzel Çiçekli Nişan Taçları Modelleri Nişan Çiçeği Modeller İçin Harika Fikirler En Güzel Kütük Nişan Tepsisi Modelleri, Yapımı ve Fiyatları Nişan Yeri Süsleme Malzemeleri, Örnekleri ve Fikirleri Nişan Konuşma Balonları Örnekleri, Fikirleri ve Modelleri Birbirinden Güzel Nişan Aksesuarları, Örnekleri ve Fikirleri Nişan Tepsisi Modelleri İçin Harika Öneriler Nişan El Çiçeği Modelleri ve Fikirleri - En Güzel Nişan El Buketi Örnekleri Nişan Kapı Süsleri Yapımı, Örnekleri ve Birbirinden Güzel Fikirleri Nişan Davetiye Sözleri için Etkileyici Öneriler Nişan Kurabiyesi Tarifi ve Modelleri Nişan Konsepti Fikirleri, Önerileri ve Tavsiyeleri Nişan Tepsisi Nasıl Süslenir? Nişan Tepsisi Fikirleri Nişan Yüzüğü Seçimi İçin Etkileyici Öneriler Nişan Sandığı Süsleme Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri En Güzel Nişan Pankartları Yazıları ve Örnekleri Nişan Alışveriş Listesi Nasıl Hazırlanır? Birbirinden Güzel Nişan Yastığı Modelleri, Örnekleri ve Fiyatları Birbirinden Güzel Nişan Makası Süsleme Örnekleri En Güzel Nişan Kurdelesi Modelleri ve Süsleme Örnekleri En Güzel Gelin ve Nişan Bohçası Fiyatları ve Modelleri Nişan Bohçası Listesi ve Nişan Bohçasında Olması Gerekenler Nelerdir? Nişanda Erkek Tarafı Ne Takar? Nişanda Takı Takılır mı? Nişan Alışverişinde Neler Alınır?
Ücretsiz Teklif Al
Birkaç dakika içinde teklifler gelsin, karşılaştır, en iyisini seç.
TEKLİF AL
gigbi.com nedir?