En Güzel Yılbaşı Parti Menüsü ve Yemekleri

Birbirinden güzel yılbaşı parti fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

581

Yılbaşı yaklaşırken hazırlık telaşı da artıyor. Herkes yılbaşını en güzel şekilde kutlamanın yollarını arıyor. Kimileri için yılbaşı dışarıda güzel bir mekanda daha güzel kutlanırken kimileri için de evin yerini hiç bir şey tutamıyor. Eğer siz de yılbaşını evde kutlamak istiyorsanız ve yılbaşı parti menüsü için araştırma yapıyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

Yılbaşı Parti Menüsü için Harika Fikirler

Yılbaşını evde kutlamayı düşünüyorsanız yılbaşı parti menüsü hazırlıklarına da bir an önce başlamalısınız. Parti menünüzü yılbaşından bir hafta önce hazırlamış olursanız alışverişe çıktığınızda ne alacağınızı düşünmek zorunda kalmazsınız.

Mutlaka incele:  Yılbaşı Partisi Nasıl Yapılır? Yılbaşı Partisi Organizasyonu Fikirleri

1Fesleğenli Domates Çorbası

Yılbaşı yemeğinize sıcacık bir çorbayla başlayabilirsiniz. Yılbaşının rengini sofranıza taşımak için en güzel seçeneklerden biri fesleğenli domates çorbasıdır. Bu çorbaya kimse hayır diyemeyecek. Domates çorbanızın üzerine taze fesleğen ve krema ekleyerek dillere destan bir sunum hazırlayabilirsiniz.

2İç Pilavlı Tavuk Dolma

Yılbaşı denildiğinde akla ilk olarak hindi geliyor ancak hindi biraz pahalı. Eğer daha uygun bir fiyata güzel bir yemek yapmak istiyorsanız iç pilavlı tavuk dolma imdadınıza yetişecektir. Hindinin yerini tutabilecek bu güzel yiyecek fırında pişirilip sıcacık sofraya konulduğunda kimse hindinin yokluğunu aramayacak.

Mutlaka incele:  En Güzel Yılbaşı ve Çam Ağacı Süsleri

3Zeytinyağlılar

Zeytinyağlılar sofranızı daha zengin göstermenin en kolay ve en lezzetli yolu. Zeytinyağlı sevmeyen insan çok azdır. Eğer herkesin beğenerek yiyeceği yiyecekleri sofranıza taşımak istiyorsanız zeytinyağlı çeşitleri yapabilirsiniz. Yılbaşı parti yemekleri için menü hazırlıyorsanız listenize mutlaka birkaç çeşit zeytinyağlı da eklemelisiniz.

4Havuç – Kereviz Salatası

Kereviz denince durup düşünenlerdenseniz salatada mutlaka denemelisiniz. Kereviz ve havuç bir araya geldiklerinde muhteşem bir ikili oluyorlar. Havucu ve kerevizi rendeleyip mayonez ve yoğurtla karıştırdığınızda lezzetli bir salata ortaya çıkacaktır. Sadece birkaç havuç ve kerevizle herkese rahat rahat yetecek lezzetli bir salata hazırlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Yılbaşı Parti Malzemeleri Listesi

Birbirinden Güzel Yılbaşı Ev Partisi Fikirleri

Evde parti yapmak dışarıda parti yapmaktan çok daha eğlenceli olabilir. Ev ortamında istediğiniz gibi bir parti yapabilir ve sevdiklerinizle hoşça vakit geçirebilirsiniz. Ev partisi için eğlenceli fikirler arıyorsanız sizin için hazırladığımız Birbirinden Güzel Yılbaşı Ev Partisi Fikirleri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!