Eksiksiz 1 Yaş Bebek Doğum Günü Partisi İçin Düşünmeniz Gereken Her Şey!

En güzel bebek doğum günü fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

2997

Zaman su gibi akıp geçiyor değil mi? Sanki daha dün onu ilk kez kucağınıza almışsınız gibi. Oysaki koca bir yıl geçmiş. Bir yandan minik farenizin ilk yaşını kutlarken, bir yandan da anneliğinizin birinci yılını kutluyor olacaksınız bir bakıma.

Aileniz için oldukça heyecan verici bir gün olmalı. Ve tahmin ediyoruz ki bu günü yakın arkadaşlarınızla ve akrabalarınızla da geçirmek isteyeceksiniz. Bunun için bebeğinize yakışacak sevimli mi sevimli bir 1 yaş bebek doğum günü partisi, o günü hatırladığınızda muhtemelen size iyi ki yapmışız dedirtecek. Evet, belki kızınız/oğlunuz kutlamaya dair pek de bir şey hatırlamayacak ama fotoğraflar ve anılar ileride onu mutlu etmeye yetecektir.

Eğer organize etmekten hoşlanıyorsanız 1 yaş bebek doğum günü partisi kesinlikle kendiniz organize edebilirsiniz. Bir yandan elbette düşünecek çok şey var. Ancak planlı bir şekilde ilerleyip bir de yakın bir dosttan yardım istenirse hiçbir iş sizi zorlamayacaktır.

Mutlaka incele:  1 Yaş Kız Bebek İçin Doğum Günü Kıyafet Önerileri

Biz de sizin için küçük bir yapılması ve düşünülmesi gerekenler listesi hazırlamış olalım. Böylece program yapmak çok daha kolay hale gelecektir.

Soru 1: Nerede Olsun?

Öncelikle cevap vermeniz gereken soru1 yaş bebek doğum günü partisi nerede yapmak istediğiniz. Belki güzel bir parkta ya da kafede organize edebilirsiniz. Ancak bize soracak olursanız 1 yaş doğum günü partisi için en uygun mekân bir ev ortamı olacaktır. Çünkü 1 yaşına basmış bebeğinizin günlük belli bir uyku ihtiyacı var. Dolayısıyla ev dışında yapacağınız bir etkinlikte pek rahat edememe durumunuz var maalesef.

Hatta doğum günü saatine karar verirken de bebeğinizin uyku düzenini göz önünde bulundurmanız sizin için iyi olabilir. Mesela bebeğinizin öğle uykusundan önceki ya da sonraki iki saat içinde kutlamanızı yapabilirsiniz. Böylelikle onun enerjisi düşmemiş ve uykusu gelmemiş olur. Parti süresini de çok uzun tutmamak aynı sebeplerden dolayı doğru bir tercih olabilir.

Mutlaka incele:  1 Yaş Doğum Günü Seti Nelerden Oluşur?

 Soru 2: Kimleri Çağıralım?

Elbette partinizin kaç kişilik olacağı evinizin ya da partiyi vermeye karar verdiğiniz mekânın büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Özellikle böyle özel bir günü birçok yakınınızla paylaşmak isteyebilirsiniz. Ama belki de davetli sayısını minimumda tutmak daha iyi bir fikir olabilir. Bebekler kalabalıklardan pek hoşlanmazlar. Partinin ortasında bebeğinizin kalabalıktan çekinmesini ve korkmasını hiçbir anne istemeyecektir.

Davetli sayısına karar verdiğinizde de davetiyenize karar vermenin zamanı gelmiştir. Davetiye çok kalabalık olmayan bir grup için gereksiz gözükebilir belki ancak ileride saklayıp çocuğunuza gösterebileceğiniz çok güzel bir detay. Davetiyeyi bir yerde yaptırabileceğiniz gibi kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Özellikle el işiyle uğraşmayı seviyor ve yaratıcı bir yöne sahipseniz 10-20 kişilik bir gruba davetiye hazırlamak çok keyifli olacaktır. Üstelik el yapımı bir davetiye çok daha kıymetli.

Soru 3: Dekorasyon, Tema ve Diğer Her Şey Nasıl Olmalı?

1 yaş bebek doğum günü partisi asıl parti yapacak şey tabii ki partinin teması, süslemeleri, dekorasyonu, pastası, atıştırmalıkları ve eğlenceleri olacak. Öncelikle hoşunuza gidecek bir tema belirlemeniz diğer her şeye karar vermenizi kolaylaştıracak. Örneğin bir uzay teması deneyerek pasta, süsleme ve dekorasyonunuzu buna göre ayarlayabilirsiniz. Teker teker bir şey ifade etmeyecek parçaları birleştirdiğinizde bütün olarak çok daha anlamlı olacak. Uzay temalı bir pasta, roket ve yıldız şeklinde süslemeler, peçete ve kullanılacak kağıt ve karton ürünleri de temaya uygun seçebilirsiniz. Belki de gülümseyen küçük güneş sistemi maketlerini etrafa asarsınız. Hem kız hem de erkek çocuklar için düşünülebilecek bir tema olabilir. Bu konuyu daha detayları incelediğimiz En Güzel Bebek Doğum Günü Süsleme Örnekleri başlıklı yazımıza da mutlaka göz atın.

Mutlaka incele:  En Güzel 1 Yaş Doğum Günü Kıyafetleri

Hoşunuza gitmediyse daha farklı temalardan devam edebilirsiniz. Mesela denizkızı, gökkuşağı, boynuzlu at veya makaron… Nasıl bir tema bulup onu nasıl uyarlayacağınız tamamen sizin zevkinize ve isteğinize kalmış durumda!

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!