Bebek Mevlüt Kurabiyeleri Nasıl Yapılır?

Birbirinden güzel bebek süsleri ve tavsiyeleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

3394

Bebeklerin doğumundan 40 gün sonra eş, dost ve akrabalar bir araya toplanır ve ‘Kırk Mevlüdü’ okutulur. Ev sahibi kırk mevlüdünde gelen konuklara ikramlarda bulunur. Bu ikramların başında da bebek mevlüt kurabiyeleri gelmektedir.

Bebek Mevlüt Kurabiyeleri Nasıl Yapılır?

Dilerseniz biberon, bebek kıyafeti, emzik şeklinde dilerseniz kalp, yuvarlak veya kare… Farklı şekillerde pişirdiğiniz kurabiyeleri yaratıcılığınıza bağlı olarak süsleyebilirsiniz. Kurabiyelere göre kestiğiniz şeker hamurlarına bebeğinizin ismini yazabileceğiniz gibi, başka şekillerde de güzelleştirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Bebek Anı Defteri Modelleri

1Biberon şeklinde bebek mevlüt kurabiyeleri

Biberon şeklindeki kurabiye kalıbı ile kestiğiniz kurabiyeleri aynı kalıpla kestiğiniz şeker hamuru ile kaplayın. Üzerine minik kalpler koyun veya bebeğinizin ismini yazın.

2Uyuyan bebek kurabiyesi

Farklı bir bebek kurabiye modeli olan uyuyan bebek kurabiyesini kenarları dalgalı kalıpla keserek yapabilirsiniz.

4Karışık kurabiyeler

Farklı kurabiye şekillerini bir arada ikram etmek istiyorsanız ayak izi, kalp, bebek kıyafeti veya biberon size fikir verebilir.

5Çubuklu bebek kurabiyeleri

Kurabiyeleri farklı şekillerde sunmak istiyorsanız, pişirmeden önce hamura ince çubuklar batırabilirsiniz.

6Yuvarlak bebek kurabiyeleri

Yuvarlak kurabiyeler bile bazen çok yaratıcı olabiliyor. Sevimli bebek şekilleri ile mevlüde gelen misafirlerinizi hayran bırakacaksınız.

7Kurabiyeleri paketleyerek ikram edebilirsiniz

Kurabiyeleri konuklarınıza ikram etmek için farklı paketlerle süsleyebilirsiniz. Hazır satılan kurabiye paketlerinden alarak kurdeleyle bağlayabilir, üzerine mevlüdünüze özel küçük kartlar yapıştırabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Mıknatıslı Bebek Şekeri Modelleri

8Sadeliği sevenlere…

Sadelikten hoşlanan anne adayları için hem sade hem de yaratıcı bir kurabiye modeli sunuyoruz. Bisküvi şeklinde kesilen kurabiyelerin üzerini beyaz-mavi veya beyaz-pembe şeker hamuru ile kaplayabilir, bebeğinizin ismini yazabilirsiniz.

9Ayak izi kurabiyeleri

Bebeğiniz için mevlüt kurabiyesi hazırlarken ayak izi şeklindeki kurabiye kalıpları sizin büyük yardımcınız olabilir. Hem yaratıcı, hem sevimli!

Bebek Mevlüdüne Dair Daha Fazla Şey Öğrenmek İstiyorsanız…

Bebek mevlüdü organize etmek kolay gibi görünse de oldukça emek ister. Konuklarınızı mutlu etmek için küçük ikramlıkların yanı sıra bebek mevlüt şekeri de ikram edebilirsiniz. Bebek Mevlüt Şekeri Modelleri yazımız size bu konuda yardımcı olabilir.

bebek mevlüt kurabiyeleribebek mevlüt kurabiyeleri bebek mevlüt kurabiyeleri bebek mevlüt kurabiyeleri bebek mevlüt kurabiyeleri bebek mevlüt kurabiyeleri

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!