Doğum Günü Kurabiyesi Önerileri ve Tarifleri

Birbirinden güzel doğum günü fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

3647

Doğum günü sofrası hazırlanırken pek çok atıştırmalık, tatlı ve tuzlu yiyecek de yapılır. Pasta sevmeyen misafirler için tatlı yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Pastadan başka tatlı yiyecekler olsun istiyorsanız doğum günü kurabiyesi yapabilirsiniz. Lezzetli kurabiyeler sayesinde doğum günü sofranız da daha zengin görünecektir.

En Güzel Doğum Günü Kurabiyesi Modelleri

Doğum günü kurabiyesi yapımı çok kolaydır. Yaptığınız kurabiyeleri şeker hamuru ile süsleyerek çok hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Sizin için derlediğimiz modellerden dilediğinizi kendinize göre uyarlayarak güzel kurabiyeler hazırlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Prenses Doğum Günü Teması Fikirleri

1“İyi ki Doğdun” Yazılı Kurabiyeler

Doğum günü kurabiyelerinizin üstüne “İyi ki doğdun” yazabilirsiniz. Şeker hamurunun üzerine kürdanla bu yazılar yazmak çok kolay olacaktır. Rengarenk şeker hamurları alarak bunları kurabiyelerinizin üstüne yerleştirebilir ve istediğiniz gibi süsleyip yazı yazabilirsiniz.

2Baykuş Kurabiyeler

Doğum günü kurabiyelerini süslemek için şeker hamuru dışında da alternatifleriniz var. Kurabiyelerinizi birer baykuşa dönüştürebilirsiniz. Genişçe hazırladığınız kurabiyelere göz şeklinde toplar yaptıktan sonra üzerine damla çikolata koyabilir ve gagası için de badem kullanabilirsiniz. Dik bir şekilde servis etmek istiyorsanız kürdan saplayarak fırına vermelisiniz. Aksi takdirde kürdan hem girmeyecek hem de kurabiyelerinizin şekline zarar verecektir.

Mutlaka incele:  Uçaklı Pasta Modelleri Fikirleri Ve Yapılışları

3Hayvanlı Kurabiyeler

Doğum günü kurabiyelerinizin üzerine sevimli hayvanları koyabilirsiniz. Bu hayvanları yapmak için rengarenk şeker hamurlarına ihtiyacınız var. Hangi hayvanları yapacağınıza karar verdikten sonra şeker hamurlarını alırsanız istediğiniz şeyleri yaparken zorlanmazsınız. Şeker hamuru ile sevimli hayvancıklar yapabilirsiniz.

4Balonlu Kurabiyeler

Doğum günü kurabiyelerinizin üstüne rengarenk balonlar koyabilirsiniz. Bunun için rengarenk şeker hamurlarına ihtiyacınız var. Sarı, mavi, yeşil, mor, pembe gibi renkler kullanabilirsiniz. Yine şeker hamurundan ip yapabilirsiniz. İsterseniz üzerine bir yazı yazabilir ya da doğum günü sahibinin ismini ekleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Doğum Günü Masa Süsleme Örnekleri

51 Yaş Kurabiyeleri

1 yaşına girecek bebeğiniz için yaşına ve cinsiyetine uygun kurabiyeler yapabilirsiniz. Biberon,tulum, emzik, oyuncak şeklinde kurabiyeler yapıp renkli şeker hamurlarıyla süsleyebilirsiniz.

1 Yaş Doğum Günü Menüsü Tarifleri

1 yaşına girecek bebeğinizin doğum günü için lezzetli ve şık bir sofra hazırlayabilirsiniz. Doğum gününe uygun tarifler ve tavsiyeler için 1 Yaş Doğum Günü Menüsü Tarifleri isimli yazımıza göz atmayı sakın unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!