Kız İstemeye Giderken Neler Götürülür?

17205

Kız isteme merasimine eli boş gidilmez. Giderken ufak tefek şeyler götürülmelidir. Eğer yakın zamanda kız istemeye gidecekseniz ve kız istemeye giderken neler götürülür öğrenmek istiyorsanız yazımızın geri kalanını okumalısınız.

Kız İstemeye Giderken Neler Götürülür? 

Kız istemeye gidecek damat adayları kız istemeye giderken neler götürülür sorusuna cevap ararlar. Hem kız istemeye giderken ne götürebileceğinizi hem de yapmanız gerekenleri mutlaka öğrenmelisiniz.

Mutlaka incele:  Nişanlık Modelleri İçin Harika Öneriler

1Kız İstemeye Giderken Ne Giyilir?

Kız istemeye giderken mutlaka takım elbise giymelisiniz. Renkli takım elbise giymemenizi tavsiye ediyoruz. Siyah ya da lacivert renk bir takım elbise giyebilirsiniz. Çoraplarınıza da dikkat etmelisiniz. Eve girdiğinizde ayakkabılarınızı çıkartacağınız için çoraplarınız dikkat çekecektir. Çoraplarınızda da tercihinizi koyu renkten yana kullanmalısınız.

2Kız İstemeye Kimlerle Gidilir?

Kız istemeye eğer hayattaysa anneniz ve babanız mutlaka gitmeli. Hayatta değillerse de kızı istemesi için yakın bir erkek aile büyüğünüz ya da tanıdığınız gidebilir. Kız istemeye aileniz ve yakın akrabalarınızla gidebilirsiniz. Çok kalabalık gitmemeye dikkat edin. Uzak akrabalarınızın bu merasime gelmesine gerek yok.

Mutlaka incele:  Nişan Müzikleri Listesi

3Kız İstemeye Takı Götürülür Mü?

Eğer adetlerinizde takı takmak yoksa ya da kız tarafının böyle bir isteği yoksa takı götürmenize gerek yok. Takı takmak zorunda değilsiniz ancak eğer içinizden geliyorsa takı takabilirsiniz.

4Kız İstemeye Nasıl Bir Çiçek Götürülür?

Kız istemeye giderken mutlaka çiçek götürmelisiniz. Götüreceğiniz çiçek canlı bir çiçek olursa çok daha şık olacaktır. Bu görseldeki gibi güller götürebilir ya da aranjman bir çiçek yaptırabilirsiniz. Saksıda çiçek götürmek pek hoş görünmeyecektir. Bu alternatifi değerlendirmemenizi tavsiye ediyoruz.

Mutlaka incele:  Söz Kıyafetleri Önerileri

5Kız İstemeye Nasıl Bir Çikolata Götürülür?

Kız isterken götüreceğiniz çikolatanın taze olmasına özen gösterin. Şık bir tepsiye koydurup süsletebilirsiniz. İsterseniz bu örnekte olduğu gibi farklı çikolata türlerinden oluşan şık bir çikolata hazırlatabilirsiniz. Bitter ve sütlü çikolataları da bir araya koydurabilirsiniz.

Söz Kesmede Neler Yapılır? Söz Merasimi Hazırlıkları

Söz kesecekseniz, önceden söz kesmede neler yapılacağını mutlaka öğrenmelisiniz. Sizin için hazırladığımız Söz Kesmede Neler Yapılır? Söz Merasimi Hazırlıkları isimli yazımız sayesinde söz kesme merasimi sırasında yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!