Nikah Sonrası Yemeği Nasıl Olmalı?

Yorucu bir gün geçirmeden, en yakınlarınız ile nikahınızı, nikah sonrası yemeği ile kutlayabilirsiniz..

2952

Evliliğinizi güzel bir organizasyonla taçlandırmaya önem verin. Bütçenize uygun bir organizasyon ile dünya evine girmek istiyorsanız trendlere ayak uydurmanızda fayda var. Bir düğün töreni yerine nikah sonrasında şık bir kutlama yemeği planlayarak birçok masraftan kurtulabilirsiniz. Hem de hiç yorucu bir gün geçirmeden sevdiklerinizle bu özel gününüzü kutlama imkanına kavuşursunuz. Peki nikah sonrası yemeği nasıl olmalı?

Nikah Sonrası Yemeği

Salon düğünü ya da geniş bir düğün hazırlığı gibi durumlar için kendinizi hazır etmiyorsanız nikah sonrası yemeği sizin için ideal.

Mutlaka incele:  Gelin Masası Çiçeği Modelleri, Örnekleri ve Fikirleri

Nikah Sonrası Yemeği Nasıl Olmalı?

nikah sonrası yemeği

Hem şık hem de ekonomik bir seçenek olan kutlama yemeğini en iyi şekilde gerçekleştirmek için karar vermeniz gereken ilk şey yemeği vereceğiniz mekan. Sevdiklerinizin iyi vakit geçirmesini sağlayacak bir mekan ararken ince eleyip sık dokumanızda fayda var. Nikah salonuna yakın olabilecek, davetlilerin sayısını kaldırabilecek, sizin istediğiniz yemeklerin sunulabileceği bir mekan için araştırma yapmanız gerekiyor.

Nikah Sonrası Yemeği Yakınlarınız İçin İdeal

nikah sonrası yemeği

Nikah yemeği fikrinin en güzel yanlarından biri de her iki tarafın da aileleri ve sevdikleri kişilerle samimi bir ortamda hoşça vakit geçirebilmeleri. Yemeklerin kalitesi, masa düzeni gibi unsurların yanı sıra eğlenceyi de ön planda tutuyorsanız müziksiz bir kutlama yemeği düşünülemez. Her yaştan insana hitap edebilecek bir fasıl grubu ayarlayabilir ve canlı müzikle çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Otel Düğünleri Konseptleri, Maliyetleri ve Fikirleri

Nikah Sonrası Yemeği İçin Gelinlik Seçimi

Özellikle gelin adaylarının nikah sonrası yemeği için merak ettiği şeylerden biri de gelinlik seçimi. Nikahtan sonra yemek esnasında gelinlik ve damatlık üzerinizde olmalı mı yoksa farklı bir elbise ile kutlamaya devam mı etmelisiniz sorusu bu noktada ortaya çıkıyor. Hayatınız boyunca hayalini kurduğunuz gün için seçtiğiniz gelinlik, yalnızca çok kısa bir işlem olan nikah esnasında üzerinizde olursa tadı damağınızda kalabilir. Bu açıdan yemek sırasında da üzerinizde bulunması daha doğru olacaktır. Hem gelinliğinizin tadını çıkarabilir hem de hayatınızın en önemli kutlamasında şık görünebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Düğününü Nasıl Planlarsın?: Düğüne 5-6 Ay Kala Yapılması Gerekenler

Yemekten Sonra Parti

Yakın arkadaşlarınız ve ailenizden oluşan bir grupla, nikah sonrası yemeği ile gerçekten güzel bir vakit geçirdiniz, eğlendiniz, peki ya şimdi? Şimdi de yakın arkadaşlarınızı ve ailenizdeki akranlarınızı alarak bir eğlence mekanına gidip, nikahınızı bir parti eğlencesi ile kutlayabilirsiniz. Bu konuda İstanbul Nikah Sonrası Parti Mekanları İçin Öneriler yazımızı okuyabilir ve daha fazla fikir alabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!