Söz Bohçasında Neler Olur? Söz Bohçası Örnekleri

Birbirinden güzel nişan süsleri fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

1054

Evliliğe giden yolda atılan ilk adım söz kesme merasimidir. Bu merasimde hem kız ve erkek tarafı tanışır hem de bir kız isteme töreni yapılır. Bu tören sonrasında kız ve erkek tarafı birbirlerine söz bohçası verir. Söz bohçasında neler olur sorusu akıllara gelir.

Söz Bohçasında Neler Olur?

Söz bohçasında neler olur sorusunun cevabı tarafların gelenek ve göreneklerine göre değişir. Bazı yörelerde alınacak şeyler tek tek konuşulur ve erkek tarafı ne aldıysa kız tarafı da aynı şeyleri alır. Eğer erkek tarafı için söz bohçası hazırlayacaksanız yazımızın devamında alınacak şeyleri öğrenebilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Çiçekli Nişan Taçları Modelleri

1Pijama Takımı

Pijama takımı her iki tarafın da aldığı hediyelerden biridir. Erkekler için çok şık pijama takımları var. İster internetten, isterseniz de pijama takımları satan mağazalardan çok güzel pijama takımları satın alabilirsiniz.

3Ropdöşambır

Ropdöşambır söz bohçasının olmazsa olmazlarından. En az pijama takımı kadar önemli. Sözlünüzün zevkine göre bir ropdöşambırı mutlaka söz bohçasına koyun.

4Terlik ve Çorap

Söz bohçasına terlik ve çorap da koymanızı öneriyoruz. Ev içinde giyebileceği rahat terlikler alabilirsiniz. 2 çift terlik yeterli olacaktır. Bir de hem gündelik hem de takım elbisenin altına giyebileceği birkaç çift çorap satın alabilirsiniz.

5Parfüm ve Cilt Bakım Ürünleri

Parfüm seçimini isterseniz sözlünüze bırakın ya da onun ne tarz parfümlerden hoşlandığını öğrenin. Sonuçta beğenmeyeceği bir parfüm hediye etmek istemezsiniz. Cilt bakım ürünü olarak da tıraş seti, yüz ve vücut kremleri alabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Söz Mendili Modelleri, Söz Mendili Nasıl Yapılır?

6Takım Elbise, Gömlek ve Kravat

Söz bohçası için en önemli hediyeler takım elbise, gömlek ve kravattır. Bu seçimi yaparken mümkün olduğunca genel şeyler almaya çalışın. Yani karşı tarafın kullanmayacağı renkli kravatlar ve gömlekler yerine daha klasik tercihler yapın.

7Ayakkabı

Seçtiğiniz takım elbiseye uyumlu bir ayakkabı almanız daha hoş olacaktır. Klasik ayakkabı seçiminde de zorluk yaşamazsınız. Eğer sözlünüzün tarzını biliyorsanız ayakkabı seçmeniz daha kolay olacaktır.

Nişan Bohçası Nasıl Hazırlanır?

Söz bohçasının bir sonraki aşaması da nişan bohçasıdır. Nişan bohçasında da aslında benzer şeyler alınıyor. Nişan bohçasının nasıl hazırlandığını öğrenmek için Nişan Bohçası Nasıl Hazırlanır? isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!