Söz Çiçeği Modelleri

Birbirinden güzel söz çiçeği modelleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

1485

Evliliğe ilk heyecanlı adımın atıldığı ve evlilik sürecini başlatan olay şüphesiz ki söz merasimidir. Gelin ve damat için çok özel ve heyecanlı anların yaşandığı özel günlerin en anlamlısıdır. Söz töreninde birbirlerinin ömür boyu yanında olacaklarının sözünü veren çiftler için törene güzellik ve estetik, bunun yanında da anlam katan en önemli aksesuarlar söz çiçeğidir. Bu nedenle de söz çiçeği modelleri arasından seçim yapmak özellikle bayanları kararsız bırakabilmektedir. Konuyla ilgili moda ve trendleri inceleyerek yazdığımız yazımızdan fikir almanız işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır.

Mutlaka incele:  Nikah Şekeri Fikirleri İçin Farklı Öneriler

Söz Çiçeği Modelleri Arasından Size Özel Öneriler

Piyasada bulunan binlerce söz çiçeği ve arajmanı arasından seçim yapmak bir hayli zor olmaktadır. Ancak, seçimlerinizi kolaylaştıracak bazı tüyolara ulaşmanız için dikkat etmeniz gereken hususları göz önünde bulundurmanız işinizi kolaylaştırır. İlk olarak nasıl bir söz organizasyonu yapacağınıza karar vermeniz iş yükünüzün yarısını hafifletecektir. Örneği kır organizasyonu seçenlerle, salonda tören yapacakların söz çiçeği seçimi bir olmayacağı gibi çiçek seçiminde söz organizasyonunun teması da belirleyici olacaktır. Bunun dışında kişisel tercihler, sözde çiftin giyeceği kıyafetler de söz çiçeği seçerken göz önünde bulundurulması gereken hususlardır.

1Klasik söz çiçeği modellerinden vazgeçemeyenlere gül buketleri

Söz, nişan ve gelin buketlerinin vazgeçilmezidir güller. Renklerine göre farklı anlamlar taşımalarının yanında farklı renkleri her temada organizasyona uygun olarak aranje edilebilmektedir. Bu nedenle de söz çiçeği modellerinde gül buketleri klasikler arasındaki yerini her zaman korur. Masumiyet için beyaz, aşkı simgelemek için kırmızı, şirinliği ve sevgiyi simgelemek için pembe gülleri tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda karma rengarenk güllerle hazırlanan buketler de söz merasimlerinde fazlaca tercih edilir olmuştur.

Mutlaka incele:  Gelin Çantası Hazırlığı Nasıl Olmalı?

2Doğal güzellik ve zarafetin yanında ihtişam ve lüks de isteyenlere orkideler

Orkide oldukça doğal görünümü ve zarafetiyle birçok organizasyonda tercih edildiği gibi söz çiçeği modelleri arasında da yerini daha çok almaya başlamıştır. Zariflik yanında söz çiçeği buketinize lüks ve ihtişam da katma niyetindeyseniz mor ve beyaz orkidelerden oluşan karma bir buket yaptırmanızı tavsiye ederiz.

3Sevgi yanında benim için özelsin anlamı vermek isteyenlere lilyum buketleri

Klasik kırmızı güller dışında alternatif arayanların tercih ettikleri bir diğer çiçek türü de lilyumdur. Beyaz, pembe, sarı ve turuncu renkleri olan lilyum buketleri farklı anlamlar taşır. Ancak, her ne renk olursa olsun benim için özelsin anlamı taşıdığı için geline söz merasiminde götürülecek en anlamlı çiçektir.

Mutlaka incele:  Straplez Gelinlik Modelleri

4Kır organizasyonlarının vazgeçilmezi şebboy

Doğallıktan yanaysanız ve söz merasimini aile arasında sıcak bir kır ortamında yapmayı planlıyorsunuz şebboy tam size göre bir söz çiçeği. Beyaz, pembe ve mor renklerde olan şebboy buketini karışık renkli olarak güzel bir düzenlemeyle söz buketi haline getirebilirsiniz.

Söz Çiçeğiniz Söz Bohçanızla Uyumlu Olsun

Söz yüzüklerinin takılarak birlikte yaşama dair ilk sözlerin verildiği söz merasiminde söz çiçeği dışında söz bohçası da önem taşımaktadır. Söz bohçasında söz yüzükleri dışında gelin ve damada aileler tarafından verilen hediyeler yer almaktadır. Bu bohçaların hazırlanması ve tasarımı da çok hoş yapılmalı hatta söz çiçeğiyle uyumlu olmalıdır. ‘Söz Bohçası Nasıl Hazırlanır?’ başlıklı yazımızdan konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

soz-bohcasi-modelleri-1 soz-bohcasi-modelleri-2 soz-bohcasi-modelleri-3 soz-bohcasi-modelleri-4 soz-bohcasi-modelleri-5 soz-bohcasi-modelleri-6 soz-bohcasi-modelleri-7

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!