Söz Çikolatası Modelleri

En güzel söz çikolatası modelleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın!

5604

Kız isteme, söz ve nişan davetlerinin vazgeçilmezlerinden bir tanesi de söz çikolatasıdır. Söz çikolatası modelleri arasından seçim yapmak çiftleri biraz yorsa da aslında çok heyecan verici bir iştir.

Söz Çikolatası Modelleri İçin Öneriler

Sizlere bu yazımızda en çok tercih edilen çikolata modellerini ve yeni trendleri anlatacak, en güzel çikolata örnekleri sunacağız. Sizin için en uygun çikolatayı bulmanız için fikir vereceğini umuyor, bu özel gününüze öneriler sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Mutlaka incele:  Gelinlik İç Giyim Önerileri, Modelleri ve Fikirleri

1Gümüş tepsi içinde sunulan klasik modeller

Söz çikolatası modelleri içinde en çok tercih edileni ve klasik olanı gümüş tepsi içinde sunulan çikolata tasarımlarıdır.

2Altın sarısı tepsiler

Gümüş tepsiye tüy, tül ya da gül yaprağı serpilerek üzerine söz çikolatalarının yerleştirildiği modeller kadar son zamanlarda şık vintage tarzda kumaş kaplı çikolataların gümüş/altın rengi tepsi modellerinin de kullanıldığı görülmektedir.

3Çiftin fotoğrafları ya da isimleriyle kaplı çikolata modelleri

Sevgililerin son zamanda kendi fotoğraflarını kullanma merakının son örneği söz çikolatası modelleri arasında da görülmektedir. Çikolatalar gümüş ya da altın kağıtlarla kaplanmak yerine çiftin fotoğraflarının ya da isimlerinin basılı olduğu kağıtlarla kaplanarak şık tasarımlar oluşturulmaktadır.

4Gondollu söz çikolatası modelleri

Bazı modellerde gümüş tepsi yerine gümüş ya da altın rengi gondol da tercih edilmektedir. Gondollu söz çikolataları sade şekilde sunulabileceği gibi tüllerle süslü tasarımları da söz için kullanılmaktadır. Söz tepsisinin gümüş renklerde seçildiği durumlarda en uygun çikolata modeli gondollu olmaktadır.

Mutlaka incele:  Siyah Damatlık Modelleri

5Farklı kaplar içerisinde tasarlanan modeller

Söz çikolatası modelleri genelde özel kutu, tepsi ve gondolların içinde tasarlansa da bazıların da farklı kaplar da kullanılmaktadır. Buna örnek deniz kabuğu tasarımı gösterilebilir. Çikolataların inci olarak giydirilmesiyle deniz kabuğu içinde hoş tasarımlar yaratılabilmektedir.

6Vintage tasarımlı modeller

Vintage akımını sevenler söz tepsisi ve bohçasını da o şekilde tasarlayanlar için söz çikolatası modelleri de vintage objelerle tasarlanmış olması hoş bir görüntü yaratacaktır.

7Altın tepside kırmızı kalp söz çikolatası modelleri

Söz töreninizin temasına da aşkınız ve romantizm hakim olsun istiyorsanız altın rengi bir tepside kırmızı kalp çikolataların güzelce yerleştirilmesiyle tasarlanan modeller tam size göre olacak.

Mutlaka incele:  Damat Adayları İçin En İyi Damatlık Modelleri

8Farklı Söz Çikolatası Modelleri

Kız isteme ve ardından söz merasiminde beylerin seçtiği söz çikolatası aynı zamanda çiftlerin ve ailelerin arasındaki ağız tadının bozulmamasını simgelediği için oldukça önem taşımaktadır. Bu nedenle damat ve ailesinin seçim yaparken dikkatli olması önerilir.

9Eğlenceli Söz Çikolatası Modelleri

Söz çikolatası modelleri arasından seçim yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında söz çiçeği, söz çikolatası ve söz bohçasıyla uygun konseptte bir çikolata tasarımının seçilmesidir. Çünkü ilgisiz alakasız bir paket ortamın büyüsünü bozabilir. Tasarım dışında çikolata tipinin seçilmesi için de kızın ve ailesinin beğenileri sorgulanarak sütlü mü, bitter mi olacağına karar verilmelidir.

Söz Çikolatası Modelleri Tasarım Önerileri

Her ne kadar söz çikolatasını damat tarafı seçip alıyor olsa da alınan söz çiçeği ve hazırlanan söz bohçasıyla uyumlu olması şıklık açısından gelin adaylarının çok hoşuna gidiyor. Bu nedenle de kızın fikrinin alınması daha hoş ve şık durumların ortaya çıkması için önemli. Söz çikolatasının çiçek ve bohçayla uyumlu olmasını sağlamak için aynı zamanda ‘Söz Çiçeği Modelleri’ başlıklı yazıya da göz atmanız çok yararlı olacaktır.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!