Söz İçin Saç Modelleri

12430

Söz merasiminde bayanlar törenin prensesi olmak için elbisesinden saç modeline, makyajından aksesuarlarına kadar günler öncesinden özenle hazırlanmaya başlamaktadır. Bayanlar hayatlarının en önemli günü için hazırlık yaparken önce saç ve cilt bakım işlemlerini yaptırmakta ardından tören günü söz için saç modelleri arasından bir seçim yapma zamanı gelmekte ve genelde son anda verilen kararlar hüsranla sonuçlanabilmektedir. Olumsuzlukların önüne geçmek için haftalar öncesinden söz kıyafetinize ve aksesuarlarınıza uygun bir saç modeli seçmenizi öneririz. Yazımız size bu konuda en moda fikirleri sunacaktır.

Mutlaka incele:  Nişan Bohçası Listesi

Söz için Saç Modelleri Arasından Size En Uygun Olanı Seçin!

Söz için saç modelleri arasından size en uygun olanını seçmek için bazı kriterleri mutlaka göz önüne getirmeniz gerekmektedir. Bunlardan ilki söz organizasyonunun nerede yapılacağı ve teması gelmektedir. Bunun dışında konsepte uygun olarak seçeceğiniz kıyafetinize yine en uygun aksesuarlarla uyduracağınız saç modeli sizi gecenin yıldızı yapmaya yetecektir.

1Kıvırcık yarım toplu modeller

Straplez romantik bir söz elbisesi için kıvırcık yarım toplu modeller oldukça romantik bir hava yaratmaktadır. Özellikle havuz başı ve kır organizasyonlarında oldukça fazla tercih edilmektedir. Dilerseniz kır çiçeği tasarımında saç aksesuarlarıyla da süslenebilir.

Mutlaka incele:  Yemek Organizasyonu Nasıl Yapılır?

2Taçla süslenmiş hafif dalgalı saç modelleri

Söz töreninde sade ve zarif bir görünüm çizmek isteyenlerin ilk tercih edeceği saç modellerindendir. Tahta ve şifon söz elbiselerine çok yakışmaktadır bu saç modeli.

3Örgülü topuz saç modelleri

Söz elbisenizde vintage havası varsa ya da çiçekli ve işlemeli bir kıyafet tercih edecekseniz söz için saç modelleri arasında örgülü topuzlar harika bir görüntü yaratmaktadır. Genelde örgü topuzda doğal taç olarak kullanıldığında romantik bir hava yaratmaktadır.

4Dağınık topuz modelleri

Söz için hem şık hem de çok doğal görünmesi nedeniyle en çok tercih edilen söz için saç modelleri dağınık topuzlardır. Aile arasında yapılacak sade ve ciddi törenlerde mutlaka dağınık topuz tercih edilmelidir.

Mutlaka incele:  Kız İstemeye Giderken Neler Götürülür?

5Örgülü atkuyruğu şeklinde toplanmış modeller

Klasik ve daha sade kıyafetler tercih eden bayanların söz için örgülü atkuyruğu şeklinde toplanmış modellerden birini seçmesi uygun olacaktır. Örgü genelde bu modellerde taç haline getirilerek kullanılmaktadır.

6Yandan toplu saç modelleri

Asimetrik kesim söz elbiselerinde kullanılacak en hoş saç modeli yandan toplu olanlardır. Çoğu kez çiçek ya da saç bandı gibi aksesuarlarla bu saç şeklini bütünleştirmek sade bir şıklık yaratmaktadır.

Saça Göre Söz Kıyafeti Seçimi Nasıl Olur?

Genelde söz kıyafeti seçiminin ardından nasıl bir saç modeli seçileceğine karar verilse de çok istediğiniz bir saç şekli varsa yapılacak tek şey ona uygun kıyafet seçmek olacaktır. Söz için saç modelleri önerileri bu yazımızı okuduktan sonra kıyafet alışverişinizi henüz yapmadıysanız ‘Söz Kıyafetleri Önerileri’ yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

soz-sac-modelleri-1 soz-sac-modelleri-2 soz-sac-modelleri-3 soz-sac-modelleri-4 soz-sac-modelleri-5 soz-sac-modelleri-6 soz-sac-modelleri-7

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!