Söz Yüzüğü Modelleri

5309

Evliliğe ilk adımın atılması ve kişilerin bir birleri ile evlenmeye söz vermesi anlamına geldiğinden söz yüzüğü denilmekte. Yeni bir hayata başlangıç aşamasının ilk sembolü olan söz yüzüğü modelleri birçok çeşit barındırıyor.

Birbirinden şık söz yüzüğü modelleri

Genelde kişisel tercihler ile belirlenmekle birlikte çevre faktörünün de etkisi ile bir çok tasarım meydana gelmiş. Söz yüzüğü modelleri o kadar çeşitli ki karar vermenizi zorlaştırıyor.

Mutlaka incele:  Nişanlık Modelleri İçin Harika Öneriler

1Tercih edilen modeller

Söz yüzüklerinde çeşitlerin fazla olduğunu söylemiştik. Bunların arasında en rağbet görenler sade tasarıma sahip söz yüzükleri. Şayet söz yüzüğü nişan ile birlikte takılacaksa biraz daha şatafatlı modeller tercih edilebiliyor.

3Söz yüzüğünü kim alır?

Eğer ailenin haberi olan bir söz merasimi ise erkek tarafı alır getirir. Şayet siz kendiniz kız arkadaşınızla aranızda bir söz yapacaksanız kendiniz alabilirsiniz veya beraberce gidip seçebilirsiniz. Bunun resmi bir kuralı yok sonuçta.

5Söz yüzüğü modelleri tektaşlı olur mu?

Söz yüzüğünün kabul görmüş olanı ince ve altın yüzüktür. Ancak dediğimiz gibi bu bir kural değildir. Siz bir gümüş yüzük alabileceğiniz gibi bir tektaş pırlanta yüzük alarak söz yüzüğü olarak kullanabilirsiniz.

6Söz yüzüğü takarken neler söylenir

Eğer söz yüzüğünü kendi aranızda takacaksanız buna göre erkek evlenme teklifi ile birlikte bu yüzüğü takabilir. Bu arada sevgi sözcüklerini kullanması artı puan kazanmasını sağlayacaktır.

Aile arası söz yüzüğü takılıyorsa

Şayet kız isteme gibi bir ritüel sırasında yüzük takılıyorsa evliliğin hayırlı bir evlilik olması için dualar edilir güzel dilek ve temennilerde bulunularak yüzük takılır. Söz yüzüğü modelleri kadar bu yüzüğün takılması da ayrı bir önem taşımaktadır.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!