Yetişkin Doğum Günü Partisi Hazırlıkları

5621

Birinin doğum gününü kutlamak sevilen insanlarla paylaşılacak önemli bir etkinliktir. Yetişkin doğum günü partisi organizasyonuna aile üyeleri ve arkadaşlar katılır ve içinde akşam yemeği, oyun ve müziği barındırır.

Yetişkin Doğum Günü Partisi İçin Öneriler

Yetişkinler de partilerden, çocuklar kadar zevk alır ve insanların tüm gününü gelip sizle geçirmesi gerçekten hoş bir duygudur. Eğer önemli bir yaşı mesela 30, 40, 50, 60 gibi kutluyorsanız, gösterişli bir partiyle bunu yapmalısınız.

Mutlaka incele:  30 Yaş Doğum Günü Organizasyonu Fikirleri, 30 Yaş Partisi Önerileri

1Yetişkin Doğum Günü Partisi Planlarken…


Yetişkin doğum günü partisi planlarken temel olarak yapmanız gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Parti hazırlığı iyi tamamlanırsa, hiçbir aksaklık olmadan, unutulmaz bir şekilde eğlenebilirsiniz

2Zamanı Seçin


Parti için ideal vakit haftasonudur. Böylelikle davetlilerinizin müsait olduğuna emin olursunuz. Gerçek doğum gününüzden önceki veya sonraki haftasonunu tercih edebilirsiniz.

4Davetli Listesi

Partiye davet etmek istediğiniz kişilerin listesini yapın böylelikle kimseyi unutmazsınız.

5Parti Davetiyeleri

Mekan ve zamanı belli olduktan sonra misafirlerinize doğum günü davetiyelerini gönderebilirsiniz. Dilerseniz, Doğum Günü Davetiye Şablonları ve Modelleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

6Yetişkin doğum günü partisi için bütçe

Doğum günü partisini planlarken en başta bir bütçe belirleyerek fazla para harcamaktan kaçınmaya bakın.

7Yetişkin doğum günü partisi için yemek hazırlığı

Büfe tarzı yemek, eğer parti için mekandaysanız veya evdeyseniz en popüler ve en kolay yemek servis metodudur. Menü şeklinde yemekten daha ucuzdur. İnsanlar akşam yemeğini beklerken onlara birkaç atıştırmalık sunmayı da ihmal etmeyin.

8Yetişkin doğum günü partisi için eğlence seçenekleri

Etkinliğinizi daha eğlenceli bir hale getirmek için davetlilerinizi eğlendirebilecek birkaç aktivite ve oyun hazırlayın. Seçtiğiniz temaya göre aktiviteler oluşturun. Davetlileri eğlendirmek için favori müziğinizi çalın.

Mutlaka incele:  Eşime Doğum Günü Hediyesi Ne Alabilirim?

9Yetişkin doğum günü partisi için hatıra seçimi

Davetlileriniz doğum günü partinizden kalma bir hatıraya bayılacaktır. Temaya uygun hatıra ve hediyeler hazırladığınızdan emin olun.

10Partide alkollü mü yoksa alkolsüz içecekler mi olsun?

Çeşitli içecekler sunun. Hafta sonu olsa bile partideki herkes içki içmek istemeyecektir. İki tip içeceği de sunun ve davetlileriniz tercihlerini yapsın. Menüyü planlarken onları göz önünde bulundurmanız hoşlarına gidecektir.

11Davetlilerden parti sırasında yardım istemek doğru mudur?

Kesinlikle. Samimi bir arkadaşınızdan veya akrabanızdan yemek, dekorasyon, masa ve sandalye hazırlığı için yardım isteyebilirsiniz. İşin bir kısmını paylaştırırsanız parti çok daha güzel olacaktır.

12Mükemmel bir yetişkin doğum günü partisi için …

Ortalıkta dolaşıp davetlilerle konuşmayı ihmal etmeyin. Onlar partiye bu özel günü sizle paylaşmaya gelmiştir. Bir grupla uzun süre muhabbet içinde kalmayın bu durumda da diğer davetlileriniz kendini yalnız hissedecektir.

13Nasıl olacağı ile ilgili şüphelerim varken partide nasıl eğlenebilirim?

Bu kısımda işin ve görevin bir kısmını başkalarına devretmenin önemi daha iyi anlaşılıyor. Görevi başkalarıyla paylaşmak üzerinizdeki stresi alacaktır böylelikle siz de eğlenebileceksiniz. Netice itibariyle bu sizin doğum gününüz, kutlamaya bakın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!