Favori listeniz boş.
Favori listeniz boş.

Semazen Ekipleri

Dini düğün ve etkinlikler denilince akla ilk ne gelir? Cevabınız semazenler ise şehrinizdeki semazen kiralama fiyatları için önerilerimize kulak verin, fiyatları öğrenin ve size uyanı seçin!

Semazen Grubu için 3 Fiyat Teklifi Al

Birkaç saat içinde teklifler gelsin, karşılaştır ve en uygununu seç.

Yıllar geçse de önemini yitirmeyen değerlerimizden biri olan semazen gösterileri, günümüzde hala birçok etkinlikte yer alıyor. Bu gösterileri gerçekleştiren kişilerin oluşturduğu gruba, semazen ekibi deniyor. Kendi etrafında dönen kişilerin oluşturduğu semazen ekibi çok derin anlamlar da barındıran bir gösteriye imza atar. İşitmek anlamına gelen sema kelimesi, Allah aşkını temsil eder. Kendi etrafında dönmek ise ayakta zikretmek anlamı taşır. Kendi etrafında dönen semazenlerin bir araya gelmesi ile semazen ekibi oluşturulur. Semazen gösterilerinin en önemli kısmını kostümler oluşturur. Çünkü semazenlerin giydikleri kostümlerin her bir parçasının farklı bir anlamı vardır. Bu kostümler aynı zamanda gösteri içerisinde de belli rollere sahiptir. Örneğin dönüş esnasında hırka çıkarılır. Hırkanın çıkarılması arınma anlamına gelir. Gösteri sırasında yapılan dönüş hareketi, kolların duruşu gibi tüm detaylar aslında belli bir amaç ile yapılır. İslami düğünler, sünnet ya da nişan törenleri semazen gösterilerinin en çok tercih edildiği organizasyonlardır. Bunun yanı sıra semazen ekibi çok geniş kitlelere hitap ettiği için ramazan organizasyonları, festivaller ya da fuar etkinlikleri de bu gösteri için ideal yerlerdir.

Müşteri Yorumları

Bir Yaş Çekimi
Aysel Gündoğdu Aysel Gündoğdu

"1 yaş çekimi için bebek fotoğrafçısı ihtiyacımı gigbi'den karşıladım, çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim."

Düğün Fotoğrafçısı
Mehmet Biçici Mehmet Biçici

"Eşimle düğün fotoğrafçımızı ve müzisyenlerimizi gigbi'den bulduk. Sorunsuz bir şekilde hizmetlerimizi aldık. Teşekkürler."

Palyaço
Nurdan Öztohum Nurdan Öztohum

"Kızımın doğum günü için gigbi'den bir palyaço ile çalıştık. En eğlenceli doğum günümüzdü."

Nasıl Çalışır

1
Teklif Al
Bir kaç soru cevapla

Bize hayallerinden bahset; sana en uygun profesyoneli bulalım.

2
Anlaş
Hemen teklifler gelsin

Tam istediğine uygun teklifler gelsin.

3
Güvenli Öde
En uygunu ile anlaş

Teklifleri kıyasla, detayları netleştir, anlaşmanı yap.