Anasayfa
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kategoriler

🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri

Destek
İletişim
Kariyer
Blog
Anasayfa
Talepler
Kategoriler

🎈 Biz Kimiz?
🧐 Nasıl Çalışır?
🌟 Müşteri Değerlendirmeleri

Çıkış
Talepler
Teklifler
Anlaşmalar
Değerlendirmeler
İstatistikler
Profilim
Ayarlar

🌟 Üyelik
🌟 Hesabını Yükselt
🎁 Davet Et
📣 Profilini Paylaş
🎓 İzle ve Öğren

Çıkış
Semazen Grubu

Semazen Grubu

Birkaç dakika içinde teklifler gelsin, detayları mesajlaş ve anlaş.
Hızlı Teklif Al
179
profesyonel sana hizmet vermek için hazır. Hemen teklif al, fiyatları ve yorumları karşılaştır.

Semazen Grubu için en iyi profesyonel listesi
4.8 500 oy
daha fazla...
Semazen Grubu
Talep oluşturarak tüm profesyonelleri görüntüleyebilir, müşteri değerlendirmelerini inceleyebilirsin.
Hızlı Teklif Al

Semazen Grubu Fiyatları

Semazen Grubu fiyatları için ortalama fiyat aralığı 1.760 TL ile 2.150 TL’dir. Hizmet kapsamına göre özel fiyat almak için profesyonellerimiz ile iletişime geçebilir, Semazen Grubu fiyatları ve paketleri ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsin.
İletişime Geç

Semazen Grubu Müşteri Yorumları

Zeliha Kılıç
Zeliha Kılıç
Asla bizi üzecek bir program akış değişikliği bulundurması. Organizasyonu ile üstümüzden büyük bir yük gitti güvenilir ve profesyonel bir ekip
Şahin Organizasyon
Recep Yilmaz
Recep Yilmaz
Tek kelime ile mükemmel hizmet veriyorlar
Trend Davet Organizasyon
Tuğçe Kuş
Tuğçe Kuş
Herşey o kadar güzel ve istediğim gibiydi ki iyiki Gülhiz hanım ve ekibi ile tanışmış bu geceye onlar ile organize etmişim. En güzel günümde samimiyetiniz ile yanımda olup herşeyin mükemmel olmasını sağladığınız için teşekkür ederim :)
Dj Güliz Organizasyon
Fethiye çelik
Fethiye çelik
26 haziran tarihinde oğlumun düğününe katılım sağladılar. Sanki damadın kardeşi gibi sahneden inmediler hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Uğur Altınbaş
Umut Uzuntepe
Umut Uzuntepe
Çok ilgili Güler yüzlü personel herşeyin tam yeri ve zamanında hazır olması herşey için çok teşekkür ediyorum
Bursa Organizasyon House

Semazen Grubu Talepleri

G Gül B.
Merhaba adınızı semra öksüz hn duydum benim dügünümde semra hn yaptigi yenikoy spor kulubunde olacak mekanin kendine ait sandalye ve madalari var bunlarin giydirilmedi etrafın şık bir sekilde suslenmedi balon tul vs dj kamera ve fotograf yeni ceri ve taht olacak yemeksiz pastave içecekli dusunuyorum bunlarda size ait olacak servis vs palyanço volkan gosterisi konfeti olacak bunun gibi seyler bana uygun ve makul bir fiyat vermenizi bekliyorum teşekkur ederim
E Esma D.
Merhabalar, Düğünüm Mevlüdlü olacağı için biraz ağır olmasını Mevlüdlü düğüne yakışır bir şekilde yapılmasını istiyorum. Kur'anı Kerim ile başlanıp, ilerleyen saatlerde Mevlüdi Şerifin okunmasını istiyorum. Yarışma veya samimiyetten uzak kıssadan hisse istemiyorum. Arada güzel, anlamlı güne uygun Hadisi Şerifler veya Ayetler okunabilir.
M Mustafa G.
Bademli,Düğün davet salonu.enaz 3 semazen ve ud,keman,kanun gibi sazların olacağı 4 kişilik tasavvuf ekibi.minimum 2 saat maxsimum sizin yapacağınız güzelliğe bağlı bir süre sahnede olunacak biçimde.Tabii semazenlerin süreleri sanıyoruz ki bu işi meslek olarak yapan insan fiziğinin dönebileceği süre kadar.Siz bize bildirirsiniz.
H Hande D.
Yarın akşam Çırağan sarayında iftar organizasyonumuz var toplam 400 kişilik davet.. Tasavvuf müziği yapabileicek bir ekibe ihtiyacımız var.. ses sistemi de yok sizin tarafınızdan yapılacak..vaktim çok az hızlı dönüş olursa çoook sevinirim. Kaliteli mahçup olmayacağımız bir ekip olsun isteriz. Bekliyorum dönüşünüzü
İ İrfan Ş.
Merasimin olacağı yer muğla gökova dır. 31 mayıs öğle saatleri 11-2 arası, semazen, ilahi, kuran-ı kerim okunacak, ses sistemi ve sahne dizaynı olacak, yani 4 saatlik programı yönetecek, 2 ilahici 3 semazen olabilir, Yerimiz üstü kapalı pazar yeridir zemin düz betondur. Fiyat bekliyoruz
D Duygu K.
Evde nişan organizasyonu için fiyat teklifi almak istiyorum. 40-50 kişilik bir organizasyon olacak. İsteklerim konusunda net değilim, sizden yönlendirme alabilirsem çok sevinirim. Havalar güzel olacağı için site havuzunun başında da olma ihtimali var nişanımın.
Ö Özge G.
Etkinlik Karahan mahallesindeki Bahçeli evimde akşam saat 6da başlayıp 9 da sonlanacak şekilde en fazla 3 saat sürecek. Ve çocukların güzel zaman geçirmesini sağlayacak yüz boyama vs yapabilecek bir palyaço desteğine ihtiyacımız var
M Mustafa B.
Renkli semazen gösterisi istiyorum güzel bir düğün olsun. İlahiler sohbet. Dini düğünler yok denecek kadar az dönemimizde istediğim gelen kişileride şaşırtıp akılda kalacak dini düğüne teşvik oluşturmak azda olsa.
M Merve
sünnet mevlüdümüz için sünnet tahtı, palyaço ve mekan süsleme ihtiyacımız var. Ayrıca varsa seymen oyun ekibinin fiyatını öğrenebilir miyiz? bugün içinde yanıt almak istiyoruz teşekkürler
G Güven
Oğlumun sünnet düğününde performans sergileyecek bir semazen grubu arayışı içersindeyim.Yılmazlar düğün salonunda gerçekleşecek.Ortalama 2-4 saat yeterli olacaktır.Ayrıntılar için geri dönüşünüzü bekliyorum.

Semazen Nedir? Semazen Gösterisi Nasıl Yapılır?

800 yıldır devam eden bir gelenek olan semazen gösterisi, Unesco tarafından, gelecek kuşaklara da aktarılması için koruma altına alındı. Mevlana’dan gelen bu kültür, yalnızca Türkiye’de değil Mevlevi’liği benimseyen her yerde yerine getirilir. Peki Semazen nedir? Semazen gösterisi nasıl yapılır?

İşitmek anlamına gelen “Sema”, sembolik olarak kainatın oluşumu, insanın Allah’a olan aşkı ile hareket etmesini temsil eder. Terim anlamı olarak ise musiki nağmeler ile vecde gelmek ve kendinden geçmiş bir halde etrafında dönmektir. Bir anlamda ayakta zikretmek olarak da ifade edilebilir.

Daire, kainatı temsil eder

Kendi etrafında dönenlere yani sema edenlere Semazen denir. Semanın yapıldığı yere ise Semahane adı verilir. Sema yapılırken çizilen daire şekli Kainat’ı temsil eder. Sema yapılmaya başlanmadan önce kolların çapraz bir şekilde bağlı olması Tevhid’i temsil etmektedir. Sağ taraf maddiyatı sol taraf ise maneviyatı temsil eder.

Semazen gösterisi kıyafetlerinin anlamı nedir?

Semazen gösterisi için tüm ekip özel bir kıyafet giymektedir. Bu kıyafetin tasarımı çok eskilere dayanır. Bu kıyafet yalnızca semazen kıyafeti değildir. Özel anlamlar içerir. Semazen kıyafetlerinin bütün vücudu kaplayacak şekilde olmasının sebebi düşmana benzeyen kara nefsi temsil etmesindendir.

Semazen gösterisi sırasında hırka çıkarılır

Sema gösterisi yapılırken hırka çıkarılır. Bu hırkanın çıkarılması, arınma anlamına gelir. Başlarına taktıkları külah, bir diğer adı ile sikke, mezar taşını temsil eder. İç kısma bir gömlek giyilir, üzerine ise Destegül adı verilen bir uzun kollu yelek giyilir.

Semazen gösterisi kıyafeti manevi bir anlam taşır

Bele bağlanan kemerin adı Elif-i nemed’dir. Dar paça pantolon ve yumuşak deriden bir ayakkabı giyilir. Beyaz olması ise kefeni temsil etmektedir. Bu kıyafet “ölmeden önce öldüm ve sana geldim Allah’ım" mesajı içerir.

Semazen hareketlerinin anlamı nedir?

Sema gösterisine başlanmadan önce semazen birtakım hareketler sergiler. Bu hareketlerin her birinin özel bir anlamı vardır. Sema başlamadan önce semazen iki kolunu çapraz yaparak ellerini iki omzuna koyar. Bu harekete “niyaz” adı verilir. Arap alfabesine göre Allah kelimesinin elif kısmını temsil eder. Semaya başlandığı anda kolların iki yana açılması ise Arapça “la ilahe illallah” yani “Allah’tan başka ilah yoktur”u sembolize etmektedir.

Semazen gösterisi için dönüş sağdan sola doğru başlar.

Sağdan sola doğru dönüş öze dönmek anlamına gelmektedir. Gösteri sırasında yapılan kendi etrafında dönüş hareketi, tüm kainatı kalbiyle kucaklamaktır. Dönüş esnasında sağ avucun açık ve yukarı doğru durması Hak’tan alınanı, sol elin aşağı dönük olması ise halka dağıtılanı temsil eder.


Semazen Grubu hizmeti mi veriyorsun?

Profil Oluştur
Fotoğraflarının, videolarının ve hatta geçmiş müşteri yorumlarının olduğu profilini oluştur.
Talepler Gelsin
Şehrine, hizmetlerine ve fiyat aralığına uygun müşteri talepleri ile seni eşleştirelim.
Anlaşma Yap
Teklif ver, detayları görüş, vereceğin hizmetleri sözleşme oluşturarak garanti altına al.
Profesyonel Olarak Kayıt Ol
gigbi-customer

Talep oluştur, bikaç dakika içinde teklifler gelsin.

İhtiyacına en uygun Semazen Grubu tekliflerini gönderebilmemiz için birkaç sorumuz olacak.
Devam
Devam
gigbi-customer

İlgilenebileceğin Hizmetler
Piyanist Şantör Müzisyen Düğün Fotoğrafçısı
Ücretsiz Teklif Al
Birkaç dakika içinde teklifler gelsin, karşılaştır, en iyisini seç.
TEKLİF AL
gigbi.com nedir?