1 Yaş Doğum Günü Hazırlıkları

1 yaş doğum günü hazırlıkları listesi ile ilgili daha fazla ilham almak için sayfanın sonunda bulunan galerimize ve ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

2691

1 yaşına giren bir çocuk doğum günü olduğunu henüz anlamaz ancak ailesi için çok önemli olan bu gün kutlanmalıdır. Hem ailesi hem de sevdikleri bir araya gelerek bu günü beraber kutlayabilirler. Bu güzel günde çekilen fotoğraflar çocuk büyüdüğünde onun için de güzel bir anı olacaktır. 1 yaş doğum günü hazırlıkları için değişik fikirler arıyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

En İyi 1 Yaş Doğum Günü Hazırlıkları

1 yaş doğum günü hazırlıkları genelde süsleme ağırlıklı oluyor. Ayrıca 1 yaş için farklı pasta modellerine de bakabilirsiniz.

Mutlaka incele:  1 Yaş Doğum Günü Kurabiyeleri Tarifi ve Modelleri

11 Yaş İçin Doğum Günü Pastası

1 yaş doğum günü hazırlıkları erkek ve kız çocuklarda farklı olabiliyor. Doğum günü pastası da çocuğun cinsiyetine göre değişik olabilir. Çocuklar, 1 yaşındayken henüz olanın bitenin farkına varamadıkları için pasta seçimi de anne babasına kalıyor. Doğum günü pastasını, doğum gününe katılacak misafir sayısına göre seçebilir ve kendi zevkinize göre bir pasta yaptırabilirsiniz.

2Doğum Günü İkramlıkları

1 yaş doğum günü hazırlıkları kız çocuklar için genelde pembe renk ağırlıklı yapılıyor. Doğum gününde misafirlerinize farklı ikramlarda bulunmak istiyorsanız bu ikramlar için ayrı bir masa hazırlayabilirsiniz. Çocuğunuzun cinsiyetine göre masa süslemelerinin rengini değiştirebilirsiniz.

3Doğum Günü Mekanı

Çocuğunuzun ilk doğum günü hazırlıkları için listenize koymanız gereken ilk şey de mekan seçimidir. Doğum gününü nerede yapacağınıza karar vermelisiniz. Doğum günü ilkbahar ya da yaz mevsimine denk geliyorsa ve evinizin bahçesi varsa doğum gününü bahçede yapabilirsiniz. Eğer böyle bir imkanınız yoksa doğum gününü evde ya da özel bir mekan kiralayarak bu mekanda yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  1 Yaş Doğum Günü Seti Nelerden Oluşur?

4Mekanda Doğum Günü Yapmak İsteyenler Nelere Dikkat Etmelidir?

Doğum gününü yapacağınız mekanı belirledikten sonra kendinize 1 yaş doğum günü hazırlıkları listesi yapabilirsiniz. Bu listeye pastadan süslemelere, ikramlıklardan doğum günü partisinde yapacağınız etkinliklere kadar her şeyi yazmalısınız. Sorunsuz bir gün olsun istiyorsanız planlamanızı iyi yapmalısınız.

5Doğum Günü Mekanı Süsleme

Doğum günü mekanını kendiniz süsleyebilirsiniz. Bir parti evinde kutlayacaksanız onlar zaten mekanı sizin isteklerinize göre süsleyeceklerdir. Doğum günü mekanını sevimli çizgi film kahramanlarıyla, masal kahramanlarıyla ya da sevimli hayvan figürleriyle süsleyebilirsiniz.

6Doğum Günü Hazırlıkları Nasıl Yapılır?

Doğum günü hazırlıklarını yapmaya doğum gününden en az 15 gün önce başlamanızı öneriyoruz. İlk yapmanız gereken şey doğum günü yapılacak mekanı belirlemek ve insanları doğum gününe davet etmek ancak net katılımcı sayısını öğrenmeniz önemli. Doğum günü pastası siparişini ve ikramlıkları buna göre ayarlayacaksınız. Eğer sadece eğlenceyle ilgilenmek istiyorsanız bir organizasyon şirketiyle çalışabilirsiniz. Ayrıca doğum günü yapılan özel parti evlerinden birini kiralarsanız onlar organizasyonun tamamını sizin yerinize yapacaklardır.

Mutlaka incele:  1 Yaş Doğum Günü Kutlaması Nasıl Yapılır?

71 Yaş Doğum Gününde Neler Yapılır?

Çocuğunuzun doğum gününe gelecek misafirlerinizin çocukları varsa onların eğlenmesini sağlamak için sihirbaz ya da palyaço kiralayabilirsiniz. Doğum gününü bir parti evinde yapacaksanız ve bu parti evinin oyun alanı varsa çocuklar daha eğlenceli zaman geçirebilirler. Doğum günü pastası yenildikten sonra çocuklar bu oyun alanında doyasıya eğlenirken ebeveynler de kendi aralarında keyifli bir sohbetin tadını çıkarabilirler.

1 Yaş Doğum Günü Pastası Modelleri ve Fiyatları

Çocuğunuzun doğum günü için pasta yaptırmayı düşünüyorsanız ve pasta modelleriyle ilgili bilgi almak istiyorsanız 1 Yaş Doğum Günü Pastası Modelleri ve Fiyatları isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!